У Житомирській області громадська організація незаконно користувалася ставком вартістю понад 15 млн грн, – прокуратура

У Житомирській області громадська організація незаконно користувалася ставком вартістю понад 15 млн грн, – прокуратура
У Житомирській області громадська організація незаконно користувалася ставком вартістю понад 15 млн грн, – прокуратура
Сьогодні, 13:35

В Олевському районі Житомирської області громадська організація незаконно використовувала став та прибережні землі площею майже 50 га вартістю понад 15 млн грн. Прокуратура звернулася до суду.

Про це 20 липня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Коростенською місцевою прокуратурою в інтересах держави заявлено позов про визнання недійсним договору про надання громадською організацією послуг з очищення меліоративної системи (водойми) від рослинності, а також зобов’язання повернути земельну ділянку площею 48,8 га (36,7 га з яких займає став) вартістю 15,1 млн грн в Олевському районі», – йдеться у повідомленні.

Було встановлено, що місцева громадська організація незаконно використовувала земельну ділянку та став загальною площею 48,8 га, що на території с. Стовпинка Олевського району.

Зокрема, тривалий час, із липня 2018 року, без укладення відповідного договору оренди водного об’єкту та земельної ділянки, використовувала водний об’єкт для розчищення (біомеліорації) від водної рослинності, за рахунок вселення рослиноїдних риб-меліорантів у меліоративну систему (водойму).

  Про підвищення соцвиплат, штрафів для пішоходів та нові військові звання

Така діяльність є протиправною, порушує чинне законодавство та суперечить вимогам Водного і Земельного кодексів України, зазначають у прокуратурі.

До того ж, користувач не сплачував до місцевих бюджетів і відповідну плату за користування водосховищем, що порушує економічні інтереси територіальної громади.

За позовом місцевої прокуратури Господарським судом Житомирської області відкрито провадження та розпочато розгляд справи.

Відповідно до відомостей, оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень, провадження щодо описаної прокуратурою справи відкрили 9 червня 2020 року.

«Керівник Коростенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської обласної державної адміністрації звернувся до суду з позовом, згідно якого просить:
– визнати недійсним договір № 1 від 10.07.2018 “Про надання послуг очищення (біомеліорації) меліоративної системи (водойми) від водно рослинності” водного об`єкту с. Стовпинка Олевського району Житомирсько області, укладеного між Олевським міжрайонним управлінням водного господарства та Громадською організацією “Рибалки Олевщини”;
– зобов`язати Громадську організацію “Рибалки Олевщини” повернути Житомирській обласній державній адміністрації земельну ділянку на території с. Стовпинка Олевського району Житомирської області загальною площею 48,84329 га, в т.ч. під ставком – 36,74067 га. (кадастровий номер 1824486400:09:000:0001)»,
– йдеться в ухвалі Господарського суду Житомирської області про відкриття провадження у справі.