У Житомирі в “Будинку художника” відкрилася перша після карантину виставка

У Житомирі в "Будинку художника" відкрилася перша після карантину виставка
У Житомирі в “Будинку художника” відкрилася перша після карантину виставка
Сьогодні, 09:56

У Житомирі в галереї обласного Будинку художника на вулиці Театральній, 8 відкрилася перша після карантину виставка. В експозиції – майже пів сотні робіт житомирянина Миколи Бутковського, об’єднаних назвою “SIESTA”. Оглянути виставку можна буде до 6 серпня включно.

Образотворчим мистецтвом Микола Бутковський займається більше сорока років. Свої роботи він представляв на виставках у Києві, Празі, Кракові, Паланзі, Лондоні та Римі. Виставка у Житомирському Будинку художника – ювілейна, присвячена 60-річчю Миколи Бутковського. На ній митець представив роботи, створені у різні періоди його творчості.

“Я працюю в жанрі графіки, живопису і левкасу, – каже Микола Бутковський. – Левкас – це складна техніка. Наноситься шар левкасу, потім він ріжеться, потім додається колір. Ось у цій роботі закладена складна філософська тема – тема духовності. Людина, насправді, не знає, хто вона і що вона. Вона може вірити в одне або в інше, але вона завжди не відірвана від природи”.

  Завтра у Житомирі перебуватиме відома телезірка Наталія Влащенко. ФОТО

Роботи на виставці вельми своєрідні, говорить художник Валерій Кулик. Усі вони сповнені чуттєвості, естетики, людських почуттів та філософії. А ще, за його словами, в них видно високий академізм живопису.

“Тема, яку піднімає Микола Бутковський, пов’язана з давньогрецькою міфологією. Ті сюжети, які навіяні міфологічними мотивами, вони прослідковуються упродовж усієї його творчості, вони відгукуються і в сьогоденні”, – каже голова обласної організації Національної спілки художників України Василь Кондратюк.

Сам Микола Бутковський, пояснюючи назву виставки, розповідає, що обрав назву “SIESTA”, бо сподівається, що його твори створять атмосферу полуденного відпочинку у приміщенні виставкової зали.

Виставку можна буде оглянути у галереї обласного Будинку художника за адресою: вулиця Театральна, 8 – до 6 серпня включно.


Автор: Леонід Харшан

Камера: Олександр Данилюк

Джерело статті: suspilne.media