В Україні хочуть знизити офіційний вік молоді

В Україні хочуть знизити офіційний вік молоді
В Україні хочуть знизити офіційний вік молоді
Сьогодні, 11:24

В Україні планують знизити офіційний вік молоді з 35 до 29 років.

Про це йдеться в ухваленому Верховною радою в першому читанні законопроєкті «Про основні засади молодіжної політики» (№3718), – пише Укрінформ.

Законопроєктом пропонується знизити вік молоді до 29 років.

Як пояснюють автори ініціативи, чинним законом встановлено широкі вікові рамки (від 14 до 35 років), що призводить до розпорошення обмежених ресурсів на вирішення питань великої кількості груп молоді різного віку.

Зменшення віку молоді дозволить цілеспрямовано використовувати ресурси для молодих людей у перехідний період, протягом якого молодь найбільше потребує підтримки.

Автори документа звертають увагу й на те, що підхід до визначення поняття «молодь» в Україні (14-35 років) також не збігається з підходом ООН, за яким молоддю вважають людей віком 15-24 роки. У Стратегії Європейського Союзу молодими визнають людей віком 13-30 років.

Таким чином законопроєкт спрямований на роботу із такими групами молоді: школярі від 14 до 17 років; молоді люди, які отримали освіту в закладах освіти I-IV рівнів акредитації від 18 до 24 років; та молодь, що працює, віком від 25 до 29 років. Дія означеного закону поширюватиметься також і на дітей віком від 6 років, оскільки передбачає підтримку дитячих громадських організацій та роботу із дітьми, як потенційними учасниками програм (проєктів, заходів) різного спрямування.

  Названо протипоказання для щеплення від COVID

Верхня вікова межа у 35 років встановлюється виключно для молодих сімей для забезпечення їх участі у програмах вирішення житлових питань.