Штраф за 7-місячного алабая заплатить бердичівлянка

Штраф за 7-місячного алабая заплатить бердичівлянка
Штраф за 7-місячного алабая заплатить бердичівлянка
Сьогодні, 16:13

Багато хто з дитинства мріє стати господарем для чотирилапого пухнастого друга, проводити з ним час, гратися і доглядати. І не лише з дитинства, а й у дорослому віці як і жителі приватного сектору купують чи беруть у добрі руки милого маленького песика для охорони господарства, так і власники квартир не відмовляють собі у тому, аби мати гарного вірного друга.

Проте деякі господарі часто-густо або забувають, що утримання собак чи то в будинку, чи в квартирі – це не лише купа приємних емоцій, а й велика відповідальність і, в першу чергу, за безпеку оточуючих. Адже якої б породи чи якого б розміру не була собака, стверджувати, що вона не зашкодить людям, не можна.
Саме тому і є чіткі законодавчі норми щодо обов’язкового вигулювання собак на повідку та з намордником, тримання їх у місцях, де не заборонено відповідними правилами тощо. І їх порушення тягне за собою адміністративну відповідальність.

  Подорожчав улюблений хліб житомирян. ФОТО

Так сталося і з бердичівлянкою, яка є власницею і господаркою пса породи «алабай», який не на жарт налякав молоду пару і став причиною виклику поліції та складання протоколу про адміністративні правопорушення.

Трапилося це 7 червня близько 20:30 на одній із вулиць мікрорайону «Корніловка». Хлопець з дівчиною їхали на скутері, коли побачили, як до них біжить пес. Щоправда йому лише 7 місяців, але навіть у такому віці така порода собак виглядає не зовсім маленькою. На щастя, тварину вони відігнали і не постраждали, але на місце пригоди все ж викликали правоохоронців. Власниця собаки, яка вийшла з подвір’я, зазначила, що з чотирилапим грався її син і що вона не подумала про намордник та повідок. Проте наголосила, що свою провину визнає і згодна на покарання у вигляді штрафу.

Воно й не дивно, адже згідно статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( «Порушення правил тримання собак і котів») вигулювання собак без повідків і намордників, крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку, тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Простіше кажучи, загрожує штраф у розмірі 17-51 гривня. Спільним рішенням члени адміністративної комісії, засідання якої проходило у середу в міській раді і на якому розглядали один вищевказаний протокол, призначили правопорушниці максимальний штраф.

Джерело статті: rio-berdychiv.info