У Житомирській області порахували збитки від загибелі понад 500 екземплярів риби у річці Хомора

У Житомирській області порахували збитки від загибелі понад 500 екземплярів риби у річці Хомора

У Житомирській області порахували збитки від загибелі понад 500 екземплярів риби у річці Хомора

Сьогодні, 13:05

Екологи нарахували близько 80 тис. грн збитків, завданих державі внаслідок загибелі риби в річці Хомора в Житомирській області, виявленій 21 липня.

Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу на своїй сторінці у соцмережі.

«Підраховано збитки завдані державі внаслідок загибелі риби які становлять понад 80 тис. грн. Як вже повідомлялось, 21 липня працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу здійснено виїзд в смт Першотравенськ, Баранівського району Житомирської області де зафіксовано загибель водних живих ресурсів в басейні річки Хомора, а саме густери (плоскирки), щуки, плітки, окуня, ляща, коропа. В ході обстеження річки, понад берегами на відмілях виявлено наявне нашарування невідомої речовини світло-сірого кольору. З метою встановлення причини загибелі водних живих біоресурсів працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції проведено заміри вмісту розчиненого кисню по всій протяжності р. Хомора на території Житомирської області.

Вміст розчиненого кисню становить від 2,3мг/дм3 (при нормі не менше 6,0 мг/дм3) на межі Житомирської та Хмельницької областей до 3,6 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0мг/дм3) в місці витоку в р. Случ в с. Марківка, Баранівського району. Зокрема були відібрані проби води для хімічного дослідження. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу проведено розрахунок розміру збитків заподіяних державі внаслідок загибелі риби в р. Хомора, який становить 80 тис. 350 грн. На даний час матеріали по заподіяній шкоді що завдані природним ресурсам направлено до направлено до ГУНП в Житомирській області з метою відкриття кримінального провадження та встановлення винних осіб», – повідомили екологи.

  На перехресті в Житомирі зіштовхнулись Hyundai та Geely. ФОТО

За інформацією житомирського рибоохоронного патруля, в результаті обстеження ділянки річки Хомора було виявлено 547 екз. загиблої риби, а саме 257 екз. густери, 200 екз. плітки, 85 екз. окуня, 2 екз. щуки, 2 екз. ляща, 1 екз. коропа.