Житомирянин Іван Тичина презентував збірку, яку писав майже 10 років

Житомирянин Іван Тичина презентував збірку, яку писав майже 10 років

Житомирянин Іван Тичина презентував збірку, яку писав майже 10 років

Сьогодні, 09:32

Житомирянин Іван Тичина презентував збірку коротких прозових творів, яку писав майже 10 років. Героями збірки, котра вийшла друком у липні, стали звичайні люди, яких автор зустрів за час її написання.

Іван Тичина – за освітою філолог, працює в одній з житомирських газет, письменництво – це хобі, якому він присвячує вільний час. “Народжений із зірок” – друга його прозова збірка. Перша вийшла 10 років тому. Увесь цей час, каже Іван Тичина, збирав матеріали для наступної книжки. У ній – короткі прозові твори, новели та оповідання про військових, лікарів, сільських трудівників, а також про історичних постатей та природу.

“Творчість – це враження. Саме під враженням від якоїсь події чи явища я і пишу. Тим більше що ми живемо під час буремних подій, які наша країна не переживала раніше. Наприклад, якось я побачив солдата АТО, який мене вразив. Він був сам на одинокій дорозі і виглядав засмученим. А поруч не було нікого, хто б міг би розрадити, допомогти, сказати добре слово. Ось такі емоційні образи з філософським підтекстом я і описую”, – розповів Іван Тичина.

  Посміхніться! Найкращий спосіб уберегтися від коронавірусу

Серед образів автора є й історичні постаті, з якими він не міг би зустрітися, але які, з його слів, також надихають його на творчість:

“Це було 9 березня – день народження великого Кобзаря. Я стояв на вулиці біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Людей було небагато, охоплювало відчуття якоїсь буденності. Мені пригадалося, що Шевченко кілька разів бував у Житомирі – ходив цими вулицями біля цих старих будівель. І мені захотілося сказати, що не треба забувати про дух великого українця. Треба усвідомити, що він наш натхненник, духовна опора і ось з цим натхненням розбудовувати країну, щоб далі жити краще, а не плакатися”.

У своїй збірці Іван Тичина демонструє хороший художній смак і добротну майстерність, каже житомирський поет Василь Головецький:

“Його розповіді включають в себе талановиті образні знахідки, які вдало ілюструють глибоку суть цих невеличких, але оригінальних новел. Дія в них, як правило, розгортається на грані реального і фантастики, являючи собою нестандартні, але переконливі приклади сучасної “феєрично-психологічної прози”.

Збірку випустили накладом у 250 примірників, розрахована вона, зі слів автора, на широке коло читачів.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Автор: Леонід Харшан

Камера: Сергій Кобилянський

Джерело статті: suspilne.media