У Житомирі вартість ПЛР-діагностики зменшили

 У Житомирі вартість ПЛР-діагностики зменшили

У Житомирі вартість ПЛР-діагностики зменшили

Сьогодні, 11:59

Відповідне рішення у вівторок, 28 липня, прийняли члени виконавчого комітету міської ради, враховуючи складну епідемічну ситуацію в Україні, зокрема в Житомирській області, та з метою збільшення кількості обстежень жителів Житомирської міської ОТГ методом ПЛР-діагностики в період посилених протиепідемічних заходів.

Дане рішення поширюється на медичну послугу, безоплатне надання якої не передбачене державною програмою медичних гарантій, – пише пресслужба мерії.

На період запровадження посилених протиепідемічних заходів на території Житомирської області тариф на послугу з виявлення РНК вірусу COVID-19 методом ПЛР-діагностики зменшено із 1330 грн до 998 грн.

Як повідомлялося раніше, послуга з виявлення РНК вірусу COVID-19 методом ПЛР-діагностики надається у лабораторії, яка створена в КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» й на согодні працює в тестовому режимі. До прийняття рішення вартість послуги становила 1330 грн при індивідуальних зверненнях.

Довідково: діагностика за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Тому цей метод може виявити в захворілого коронавірус в перші дні зараження. Для ПЛР-тестування здійснюється забір зразків біологічного матеріалу (слизових оболонок) з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Цей метод є високотехнологічним та, відповідно, дороговартісним.

  Житомирянка розповіла про ковідну хворобу, та як лікарям в поліклініках байдуже до всього