У Житомирській ОТГ підприємцям компенсуватимуть частину відсотків по кредитам

У Житомирській ОТГ підприємцям компенсуватимуть частину відсотків по кредитам

У Житомирській ОТГ підприємцям компенсуватимуть частину відсотків по кредитам

Сьогодні, 09:35

У Житомирській ОТГ підприємцям, бізнес яких зареєстрований на території громади, компенсуватимуть частину відсотків по кредитам. 28 липня Житомирська міська рада підписала договір з “Укргазбанком” про запуск програми фінансової підтримки малого підприємництва.

За словами житомирського міського голови Сергія Сухомлина, фінансовою підтримкою зможуть користуватися лише жителі Житомирської міської об’єднаної територіальної громади:

“Підписання такого договору – це важливий крок для підтримки місцевого бізнесу. Ми розуміємо, що бізнес в часи епідемії опинився в складних умовах. Разом з “Укргазбанком” ми пропонуємо програму фінансової підтримки та розвитку місцевого бізнесу. Місто бере на себе компенсацію частини відсотків по кредитам, які надаватиме “Укргазбанк”. Фактично, бізнес отримує можливість кредитуватися під 6% річних (у гривні). Ми запрошуємо і інші банки долучитися до такої ініціативи. Тим більше, що на рівні держави існує програма “5-7-9”.

Приватний підприємець Данило Онопрійчук розповів Суспільному, що займається утепленням багатоповерхових комплексів, і щоб працювати, він деякий час орендував обладнання. Тепер, коли дізнався про програму від “Укргазбанку”, порахував і вирішив, що це вигідно. Те ж саме, що він платить за оренду обладнання зараз, далі може платити як кредит за куплене обладнання, яке після виплати кредиту стане приносити дохід.

  Через великі насипи снігу в Житомирській області поліцейські допомагають витягувати автівки із заметів. ФОТО

“У нас програма трішки простіша, ніж державна, – говорить Сергій Сухомлин. – Умови такі: зараз середня ставка по кредитах сягає 14-15%. За рахунок компенсації міста ця ставка для бізнесу фактично може складати 6%. І це вже нормальні кошти для розвитку бізнесу”.

Директор Житомирської обласної дирекції “Укргазбанку” Денис Махаринець каже, що у разі поєднання такої місцевої програми з державною програмою “5-7-9” бізнес Житомирської ОТГ зможе отримати ресурс, якого досі не мав ніхто.

Для того, щоб отримати фінансову підтримку у вигляді компенсації частини відсотків по кредиту підприємці мають виконати ряд умов, розповів директор комунальної установи “Агенція розвитку міста” Борис Пахолюк:

“Бізнес, який може отримати цю фінансову підтримку, обов’язково повинен бути зареєстрований на території міста Житомира і сплачувати податки до місцевого бюджету. Також цей бізнес повинен мати працівників з розміром середньомісячної зарплатні не менше 120% від мінімальної середньомісячної зарплати . На сьогодні це близько 5 тисяч 600 гривень. Фінансова підтримка не надаватиметься бізнесу, який займається оптовою і дрібносерійною реалізацією підакцизних товарів – таких як алкоголь чи тютюнові вироби. Не надаватиметься допомога страховим компаніям і компаніям, які працюють у фінансовому секторі. А також бізнесу, який негативно впливає на навколишнє середовище”.

Міський голова Сергій Сухомлин каже, що рішення про надання фінансової підтримки буде об’єктивним:

  9 лютого 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

“Ніхто не буде приймати рішення суб’єктивно – кому надавати, а кому ні. Підприємці звертаються в “Укргазбанк”, який як оператор цього процесу все відпрацьовує, і якщо є можливість надати кредит, то вони просто подають документи на Житомирську міську раду. І тоді вже ми компенсуємо відсотки”.

За словами Сергія Сухомлина, до банку підприємці можуть почати звертатися із 29 липня.

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Сергій Базилюк

Джерело статті: suspilne.media