Із 1 серпня у Житомирі посилюється транспортна дискримінація

Із 1 серпня у Житомирі  посилюється транспортна дискримінація

Із 1 серпня у Житомирі посилюється транспортна дискримінація

Сьогодні, 16:46

У Житомирі із 1 серпня 2020-го року підвищуються тарифи на проїзд у міському транспорті.

Відтепер, якщо у пасажира є готівка, він зобов’ язаний сплатити у трамваї і тролейбусі 6 гривень, а у маршрутці – аж 8 гривень.Таке рішення житомирський міськвиконком ухвалив ще 28 травня 2020-го року. Тоді, на старті літнього сезону, у міськвиконкомі пояснили, що насправді рішення про підвищення вартості проїзду у житомирському міському транспорті слід було прийняти із 1 червня 2020-го року. Але «через карантин та значне падіння доходів людей» відпідвищення тарифу із 1 червня 2020-го року мерія Житомира відмовляється. Тепер, із 1 серпня 2020-го року, коли карантин продовжується, а рівень доходів людей продовжує падати, підвищувати тарифи, виходить, можна. Така ось логіка у людей, які самі міським громадським транспортом користуються вкрай рідко, оскільки мають власні автомобілі і кошти на пальне.

Дивує загалом дивна «тактика» міськвиконкому спиратися на колись прийняте рішення, яким наперед визначені етапи підвищення тарифів. 5 грудня 2019-го року житомирський міськвиконком ухвалив рішення про два етапи підвищення цін на тарифи у 2020-му році. Чому два, а не три?

  Суперраспространители. Кто заражает коронавирусом

Які економічні обгрунтування були представлені для того, щоб аргументувати чергові показники підвищення тарифів на транспорті спочатку із с10 січня 2020-го року, а потім – вже із 1 серпня 2020-го року?? Нічого такого у міськвиконкомі не зробили, а просто встановили дві дати про «підвищення тарифів».

Тепер мерія ще й показує свій гуманістичний образ, оскільки, бачте, тарифи підвищують не із 1 червня, а із 1 серпня! Насправді у рішенні про підвищення тарифів є чимало диких дискримінаційних порушень, які можуть стати предметом позовів до суду. По – перше, з якогось дива рішення міськвиконкому передбачає декілька різновидів тарифів на міському транспорті. Якщо пасажир платить готівкою, то у трамваї вже треба витягнути із кишені аж 6 гривень, а, якщо банківською карткою (із особливими позначками) – то вже 5. Ну, а якщопасажир обзавівся «транспортною карткою», або ж «Карткою житомирянина», то вартість проїзду буде лише 4 гривні. Чому саме так? Хто дав право членам житомирського міськвиконкому порушувати конституційні норми і створювати прямі і очевидні підстави для дискримінації людей? Адже, скажіть будь ласка, чому пасажир із «карткою житомирянина» користується безоплатним проїздом, чому людина із так званою «транспортною карткою» платить 4 гривнізапроїзд у трамваї/тролейбусі, а пасажир, що користується готівкою – аж 6 гривень? Чим завинив такий неборака? Невже готівка стає ознакою упослідження людини, її належності до пасажира нижчого «рангу»? Чому люди (у тому числі й пенсіонери), які приїздять до Житомира у справах (лікарня, суд, Пенсійний фонд, ринок) змушені будуть платити 6 гривень, бо не мають ні транспортної картки, ні «картки житомирянина»?

  На трасі Київ-Ковель в Житомирській області патрульні зупинили УРАЛ з деревиною без документів. ФОТО

Зрештою транспортні «реформатори» не подбали про належну якість виконання тих рішень, яких вже наприймали. Адже якість тих карток, які називають «транспортними», так само, як і «карток житомирянина» часто дуже сумнівна. Адже випадки, колиу людей із «транспортної картки» зникають гроші не за одну поїздку, а за дві – три, а то й пять поїздок за одне «зчитування», сьогодні не поодинокі. І жодного разу не було випадку, щоб перед такими пасажирами хтось із «реформаторів» хоча б вибачився. Ну, а на завершення, аби дати практичну пораду пасажирам, які сподіваються за допомогою всіляких «карток» здешевити свій проїзд, можемо відповідально сказати – завжди майте при собіготівку. Хоча б шість гривень на трамвай чи тролейбус і вже 8 гривень – на мікроравтобус («маршрутку»). Бо картка ваша може не спрацювати, на ній раптом може не виявитися коштів, або ж прилад для зчитування карток у трамваї/тролейбусі елементарно не працюватиме. А за «так» вас, панове, ніхто не повезе. Платіть гроші!

Із 1 серпня у Житомирі  посилюється транспортна дискримінація
Автор статті: Сидір Ковпак