На Житомирщині після карантину відновили роботу над мистецьким проєктом “Рушник Олени Пчілки”

На Житомирщині після карантину відновили роботу над мистецьким проєктом "Рушник Олени Пчілки"

На Житомирщині після карантину відновили роботу над мистецьким проєктом “Рушник Олени Пчілки”

Сьогодні, 10:22

У Новоград-Волинському районі після карантину відновили роботу над мистецьким проєктом “Рушник Олени Пчілки”. Майстрині вишили 4 метри полотна, попереду – ще 20 метрів.

Наукова співробітниця Новоград-Волинського музею родини Косачів Тамара Ржондковська розповіла, що участь у проєкті вже взяли 80 людей з України та інших країн світу:

“Долучалася до вишивання цього рушника делегація із Японії, Німеччини, Польщі. Всі, хто приходить до музею, можуть доєднуватися – ми всіх запрошуємо”.

За словами Тамари Ржондковської, над створенням цього рушника працюють не тільки професійні вишивальниці:

“Навіть якщо людина зробить якусь помилку, для нас це не принципово – нічого не випорюється. Бо ж недарма кажуть, що рушник як людська доля – випорювати не можна. І перерізати та зшивати теж не можна. Це цільне конопляне полотно”.

Рушник вишивають за зразками 270 орнаментів, зібраних Оленою Пчілкою на Звягельщині. Робота триватиме не один рік, каже Тамара Ржондковська, а 5 чи навіть 10 років:

  БАМБАРБИЯ КИРГУДУ!

“Це полотно вже побувало на батьківщині Олени Пчілки в місті Гадячів на Полтавщині, і в нас вже є домовленість відправити його в Одесу, в Пулин і Київ”.

Після завершення роботи над рушником його планують лишити у Новоград-Волинському музеї родини Косачів в якості оберегу.

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Ігор Грач

Джерело статті: suspilne.media