В житомирському краєзнавчому музеї відкрилася незвична виставка – грибів. ВІДЕО

В житомирському краєзнавчому музеї відкрилася незвична виставка - грибів. ВІДЕО

В житомирському краєзнавчому музеї відкрилася незвична виставка – грибів. ВІДЕО

Сьогодні, 10:07

З 30 липня в Житомирському обласному краєзнавчому музеї запрацювала виставка муляжів їстівних та отруйних грибів. На виставці представили близько пів сотні експонатів. Оглянути їх можна буде упродовж двох місяців.

Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

Наукова співробітниця музею Людмила Журавська гриби досліджує майже пів століття. Кращі антибіотики, каже, зробили саме з грибів, а от з галюциногенними грибами експериментувати не рекомендує:

У нас галюциногенні гриби, окрім червоного мухомора, заборонені законом. Зараз в Америці ведуться дослідження, щоб почати вивчати ці гриби з подальшим їх використанням у медицині. Але у нас їх не знають, не вивчають. Я не раджу нікому випробовувати самому, тому що є види, які корисні, а є такі, що призводять до слабоумства“.

На виставці також представлений муляж гриба, який у природі досягає ваги до 20 кілограмів:

“Це гриб-дощовик гігантський, – розповідає науковий співробітник музею Петро Печенюк. – Це один з найбільших наших грибів, який зростає на великих просторах, на луках. Він любить, щоб була достатня кількість вологи і дивує своїми розмірами, а виглядає як біле каміння. Це гриб їстівний у свіжому вигляді. Його можна нарізати скибочками і підсмажити як відбивну. А ось ще один гриб – він живе на березі. Люди його плутають з іншим утвором на березі – капом. Чага – це гриб, який росте на березі, ним лікуються. Кап – це не нарост, а частина берези”.

  Виніс сміття: у підземному переході в районі житомирської Богунії чоловік залишив пакунок. ВІДЕО

Тетяна Куткова, яка прийшла на відкриття виставки, каже, що експозиція для неї дуже пізнавальна, і шкодує, що зараз мало людей цікавляться грибами.

Додамо, що виставка грибів працюватиме два місяці – до 30 вересня включно.