Купуємо сметану: що потрібно знати споживачу

Купуємо сметану: що потрібно знати споживачу

Купуємо сметану: що потрібно знати споживачу

Сьогодні, 00:18

Для більшості українців сметана є невід’ємним продуктом у раціоні харчування. Проте слід бути обережними, оскільки окрім сметани виробники пропонують споживачам сметанний продукт.

Він має схожі смакові якості, але за вмістом корисних речовин значно поступається або ж взагалі може бути шкідливим для здоров’я.

Згідно з ДСТУ, сметана – це кисломолочний продукт, який виготовляють із пастеризованих вершків шляхом сквашування закваскою, яку готують на молочнокислих бактеріях. Купувати сметану на базарі чи в магазині – вибір кожного. Проте існує єдине правило: обирати той продукт у продавця чи виробника, у якому ви впевнені.

Якщо на упаковці написано «сметанний продукт» чи «молоковмісний продукт» або ж щось подібне, споживач повинен розуміти, що він нічого спільного зі сметаною не має.

Переробні підприємства, які дбають про свою репутацію, а це здебільшого великі компанії, дотримуються технологій виробництва сметани і виготовляють якісний продукт. Класична технологія виробництва сметани на підприємстві полягає у сепаруванні молока і нормалізації вершків за кількістю жиру – 10%, 15%, 20%, 25% чи 30%. Довгий термін реалізації сметани не є показником фальсифікації продукту. Завдяки якості та безпечності сировини, сучасним технологіям обробки, дотриманню санітарно-гігієнічних норм на виробництві термін реалізації сметани сягає від 21 до 30 діб.

  Достоинства казино Золотой Кубок

Якщо ж все ж не впевнені у якості обраного продукту, то в домашніх умовах спробувати розпізнавати фальсифікат. Наприклад, потрібно покласти ложку сметани в теплу воду. Справжня розчиниться і утворить однорідну білу рідину, а продукт з олією чи іншими домішками буде плавати згустками або ж осяде на дно. Щоб перевірити сметану на вміст крохмалю, можна додати краплю йоду. Продукт з домішками крохмалю посивіє.