У Міністерстві здоров’я пояснили, як відбувається розрахунок внесення населеного пункту до зони

 У Міністерстві здоров'я пояснили, як відбувається розрахунок внесення населеного пункту до зони

У Міністерстві здоров’я пояснили, як відбувається розрахунок внесення населеного пункту до зони

Сьогодні, 11:19

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, як відбувається розрахунок внесення населеного пункту до певної карантинної зони. Також він дав роз’яснення щодо віднесення Києва до зеленої зони.

Про це він розповів у ході брифінгу.

Коли ми говоримо про те, як визначається зелена, жовта, червона, помаранчева зона, ми говоримо, що є чотири національні показники. Якщо область або регіон не перевищує впродовж п’яти днів поспіль ці 4 показники по будь-якому з них, він продовжує залишатися у зеленій зоні“, – сказав заступник міністра охорони здоров’я.

Зокрема, міста, області і райони будуть розподілятися по зонам за наступними критеріями:

завантаженість ліжок не вище 50%;

середня кількість тестувань не менше 24 на 100 тисяч населення;

коефіцієнт виявлення випадків інфікування не вище 11%;

показник динаміки інфікування.

За словами замглави МОЗ, як тільки область перевищує показники п’ять днів поспіль хоч по одному з показників або через день по одному показнику, її розбивають на адміністративно-територіальні одиниці, потім оцінюється вклад кожної одиниці на рівні області в структуру захворюваності і визначаються зони на території регіону.

  На Малинщині відкрили пам’ятник засновнику села Чоповичі – князю Гнату Чопу

Київ сьогодні не має перевищення п’ять днів поспіль по національних показниках. Як тільки в нього буде перевищення п’ять днів поспіль, відразу це буде оцінено епідеміологами, прораховані формули, і буде винесене питання про впровадження додаткових противоепідемічних заходів шляхом встановлення відповідної кольорової зони“, – додав головний санлікар.