Кравчук звернувся до “ДНР” та “ЛНР” із пропозицією

Кравчук звернувся до "ДНР" та "ЛНР" із пропозицією

Кравчук звернувся до “ДНР” та “ЛНР” із пропозицією

Сьогодні, 12:50

Керівник української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі зауважив, що представники окупованих Російською Федерацією територій Донецької та Луганської областей повинні чітко сформулювати, яким у їх баченні є майбутнє так званих ОРДЛО.

“Судячи з їхніх заяв, “виборів”, які там вже відбулися, вони (представники ОРДЛО – ред.) хочуть автономії, федералізації. Вони хочуть, щоб це була територія з ознаками не тільки якогось “особливого статусу управління”, а щоб це була територія з ознаками державності. Тобто вони беруть дуже високо. Росія поки що говорить про “особливий статус”, як це записано в Мінських документах. Але там записали так, що ми самі не знаємо, що це таке”, – заявив перший Президент України.

Леонід Кравчук зауважив, що він вже звертався до очільників так званих “ДНР” та “ЛНР”, щоб ті сформували у письмовому вигляді план, згідно якого планують діяти на території цих районів. Він попросив їх назвати кінцеву мету їх діяльності та сказати, на які кроки вони були б готові піти заради компромісу. Проте представники ОРДЛО відповідь тоді не надали.

  Украинец в первую очередь подумает, как купить нужную справку

Кравчук вважає, що ОРДЛО потрібна особлива система управління й не можна запозичувати досвід в іншого українського регіону. Причина: ситуація на Донбасі є дуже складною та не є схожою на ситуацію у будь-якому іншому регіоні України.

Кравчук вважає, що Україна не повинна вести переговори з представниками ОРДЛО на рівні президента країни, на високому державному рівні, але потрібно шукати формати, коли можуть вести діалог інші учасники переговорів, наприклад, цим може зайнятися в разі призначення членом делегації в ТКГ перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін.

“Там є люди, які не зав’язані на суто політичних питаннях. Можливо, є вчені, ще хтось. Можна створити з того, і з того боку, і почати говорити на цьому рівні. Щоб це не виглядало одразу як державний рівень. І коли вони напишуть якусь дорожню карту, і цю карту узгодять, тоді можна буде ставити питання на більш високому рівні для остаточного рішення”, – пояснив він.