ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»

Сьогодні, 15:36

Розмова із головою Житомирської обласної організаціїполітичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», народним депутатом Юрієм Павленко розпочалася із актуальної для Житомирщини теми. Йдеться про те, що народні депутати, які представляють сьогодні інтереси виборців Житомирської області у Верховній раді України, дуже сором’язливо, а насправді пасивно та неохоче спілкуються із людьми, які рік тому обрали їх до найвищого законодавчого органу нашої держави. Одним із таких показників, коли нардепи від Житомирщини отримують за свою роботу цілковиті «двійки», є показник відвідування ними сесій Житомирської обласної ради. Щоправда якраз за кількістю відвіданих сесій Житомирської облради є й такий собі приємний виняток, який незмінно демонструє якраз наш нинішній співрозмовник Ю.О.Павленко.

– Отже, Юрію Олексійовичу, пропоную розпочати із дуже важливої сесії Житомирської облради, яка відбулася 25 червня 2020 – го року. Вона вперше відбувалася тоді, коли область вже третій місяць жила в умовах запровадженого карантину. Знову ж таки, жодного вашого колеги-парламентаря, окрім вас, у сесійному залі Житомирської обласної ради не було. Ваша відповідь – чому так трапляється, що нардепи на сесію до рідної області не поспішають?

– Ви маєте розуміти, що вичерпно відповісти на ваше запитання я не можу. Адже кожен народний депутат має свій графік роботи, кожен нардеп має своє бачення того, що відбувається не лише у державі, але й у конкретному виборчому окрузі, де люди його обирали. Проте я мушу зазначити і підкреслити, що депутат Верховної Ради України зобов’язаний відвідувати сесії місцевих рад на території свого виборчого округу. І сесія обласної ради у цьому стосунку мала б стояти на першому місці. До речі, я мушу детальніше розповісти про ще одну обставину, яка існує у взаємостосунках народних депутатів України та обласними радами. Я особисто просив керівників Житомирської облради про те, аби вони спланували роботу таким чином, щоб сесії обласної ради призначалися у ті тижні, коли народні депутати працюють у комітетах, або ж мають визначений час для роботи із виборцями. На мій погляд, врахувати подібні обставини Житомирській обласній раді зовсім неважко. При цьому керівники обласної ради мали б бути зацікавленими у тому, щоб діалог депутатів Житомирської облради із народними депутатами України був найповнішим, змістовним і безпосереднім. Ну, а щодо сесії від 25-го червня, то тут якраз існувала можливість якомога повнішої присутності парламентарів від Житомирщини на сесії Житомирської обласної ради. Хоча б тому, що Верховна Рада у цей день у пленарному режимі не працювала.

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»

– Але у підсумку вийшло, що 25-го червня на сесію облради прибув лише нардеп Юрій Павленко. До речі, ваш виступ на сесії у залі Житомирської облради викликав бурю емоцій у депутатів, зачепив за живе незгодних. Дійшло до того, що на вашу адресу пролунало декілька реплік, які засвідчили, що критичні зауваження сприймаються у Житомирі дуже неохоче..

– Спочатку про мою присутність. Я звик до того, що як народний депутат, який до того ж очолює регіональну організацію однієї із найвпливовіших політичних партій України, маю бути присутнім на всіх без винятку сесіях обласної ради. До речі, попри вище зазначену неузгодженість під час оголошення дати проведення сесії обласної ради із календарним планом роботи Верховної Ради України, я все одно знаходжу можливість прибути на сесії до Житомира, почути думку і загальний настрій депутатів, отримати потужний масив вкрай важливої інформації про життя Житомирщини у всіх його проявах. Щодо мого виступу 25 червня 2020-го року, то його тема була обумовлена винятково важливими подіями, які сталися в Житомирській області, але на які обласна рада реагувала дуже мляво, або ж не реагувала зовсім. Ну, як я міг обминути тему пандемії коронавірусу і не наголосити на тому, що лікарcький персонал має проблеми із виплатою надбавок за роботу із хворими на COVID-19? Тежсаместосується і нарікань від працівників «швидкої», і захисного обладнання для лікарського та медичного персоналу. Ну, а про те, що мешканці Житомирщини упродовж майже трьох місяців карантину не те, що НЕ ПОЛІПШИЛИ СВОЄ МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВАНННЯ, а взагалі втратили на тривалий час доступ до медицини, ми всі маємо не казати, не нагадувати, а волати і бити на сполох. І я, як нардеп, якийзнає про усі вище зазначені обставини життя людей на Житомирщині, також про це говорив. Бо у сесійномузалі про цечомусь не згадали. Теж сааме стосується і такої біди, яка у цьому році завдала житомирському Поліссю давно небачених і нечуваних втрат. Йдеться про лісові пожежі у низці районів нашої області. І, знову ж таки, про це на сесії – ані «гу-гу». А ситуація була і залишається дуже тривожною. Мало того, що згоріло біля семи десятків житлових будинків та господарських споруд, але ж виявилося, що лісова охорона, як найперший захисник найбільших в Україні за площею лісових масивів, мала великі прогалини у питаннях оснащеності та матеріальному забезпеченні виконання своїх посадових обовязків.

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»
  ПриватБанк блокує перекази та вимагає відповісти на питання: українці обурюються

Зрештою я не міг промовчати і про завершальний період проведення реформи із децентралізації влади, який пройшов без участі Житомирської облради. Центральна виконавча влада ще наприкінці 2019-го року зрозуміла, що фініш реформи із децентралізації має бути максимально прискорений, а тому Кабмін, за підтримки Офісу Президента України, вирішив прискорити реформування та утворення нових об’єднаних територіальних громад у максимально стислий термін. При цьому було допущено чимало помилок і прорахунків, але Житомирська облрада займала у найвідповідальніший момент відверто пасивну, а ще точніше- беззубу позицію. Теж саме стосується і утворення на теренах Житомирщини чотирьох нових укрупнених територіально – адміністративних районів. Притому, що мінімально можлива кількість таких районів на Житомирщині мала б сягати п’яти, а то й шести районів. Адже укрупнення районів не тільки позначиться на зменшенні чисельності чиновників- бюрократів, але й неодмінно призведе до оптимізації (скорочення) чисельності шкіл, дошкільних навчальних закладів, лікарень та закладів культури. А це, як відомо, однозначно ускладнить і без того нелегке життя значної кількості жителів області.

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»

– Виходить, що депутати зібралися на сесію для вирішення проблем, що не мають стратегічного значення для життя області?

– У ряді моментів це виглядає саме так. Аджене можна скликати сесію лише для того, щоб затвердити рішення про укладання контрактів із керівниками тих чи інших установ. Не можна зосереджувати увагу депутатського загалу на тому, як розподілити майно скорочених, ліквідованих чи оптимізованих установ та організацій, підпорядкованих Житомирській обласній раді. Усі чули, як під час сесії Житомирської облради, якраз під час проведення пленарного засідання, безпосередньо у залі спалахнув скандал щодо передачі в оренду Центру крові Житомирської облради. Донині триває службове розслідування стосовно цієї історії, але на мою думку, треба буде провести загальний аудит діяльності депутатів облради нинішнього скликання. І наша регіональна організація вже після виборів 25 жовтня однозначно ініціюватиме проведення такого аудиту. Але вже сьогодні певні аспекти діяльності Житомирської облради виглядають дуже жалюгідно. Не всі знають, наприклад, що Житомирщина була обрана для проведення пілотного проекту із реформування інтернатних закладів. Зрештою пілотний проект виявив чимало системних недоліків запропонованої реформи, але Житомирська обласна рада свого вагомого слова у цьому процесі знову ж таки не сказала. У підсумку – ми втратили низку інтернатних закладів, для припинення роботи яких не було жодних підстав.

  Молодикові, який в Житомирі вбив матір з донькою загрожує довічне ув'язнення, - поліція. ВІДЕО

– Отже, ваш виступ був максимально конкретизований і багатьох депутатів у сесійному залі він насправді «зачепив» за живе?

– Мене навіть намагалися звинувачувати. Мені дорікали у тому, що я не бачу очевидних досягнень Житомирської облради, які начебто є унікальними. Аби переконатися, наскільки це правда, варто піти на вулицю і до людей. Я, наприклад, можу вкотре нагадати, що за 13 років моєї діяльності у Житомирській області, у мене немає тут жодного бізнесу, я не отримувавна Житомирщині жодної земельної ділянки, не брав в оренду ставків, мисливських угідь і т.п. Якщо комусь не сподобалися висловлені мною предметні зауваження, то, будь ласка, висловлюйте аргументи та заперечення. Можна влаштувати діалог, обмін аргументами. Можна запросити представників ЗМІ. Я – готовий!

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: «НАМ Є ІЗ ЧИМ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ, А ВИВОДИТИ КРАЇНУ ІЗ КРИЗИ НАМ НЕ ВПЕРШЕ»

– Юрію Олексійовичу, фактично вже тиждень триває виборчий процес і очолювана обласна організація політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» однозначно візьме у них участь.

– Однозначно так. Сьогодні ми активно готуємося до виборів 25 жовтня 2020-го року, бо це надзвичайно відповідальна для партії подія. Із приємністю зауважу, що якраз у ці дні у нас стрімко зростають партійні організації. Звісно ж, ми дуже уважно, іноді жорстко і суворо ставимося до тих, хто вступає до партії у такий відповідальний період. Але мушу підкреслити, що все це відбувається за абсолютного дотримання правил демократії і моральних норм. Наголошую, що я, як голова обласного осередку політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», не буду одноосібно і свавільно формувати партійні списки на виборах до рад області. Список буде формувати команда «ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ» Житомирщини! Наші партійці мають самі визначити рейтинг, внесок кожного свого колеги у загальнопартійну «шкатулку» добрих справ, ініціатив, пропозицій і т.п. Адже послужний список наших партійних здобутків надзвичайно великий і потужний. Адже це партія «Опозиційна платформа «За життя» наполегливо і системно відстоювала права чорнобильців, про яких забула держава і пільги, які нею гарантувалися, у реальному житті зникли. Ми змушені були звертатися до Конституційного Суду, де досягли позитивного результату . Люди знають і розуміють, що ми, як партія, поважаючи релігійні симпатії і вірування кожної людини, не допустили розколу православ’я в Україні.Ми, як політична сила, стали на захист прав національних меншин в Україні, що є важливою нормою європейської політичної традиції і культури. Наголошую, що все вище перелічене, ми робили не напередодні виборів до місцевих рад, а фактично усі попередніх п’ять років.

  Що 10 липня може призвести до втрати грошей: народні прикмети

– Не секрет, що частина депутатів вашої партійної фракції у Житомирській облраді фактично за півроку до виборів полишила партійні ряди..

– Так, таке є і таке буває. На жаль, частина наших, вже колишніх однопартійців, зрозуміла, що перспектива потрапити до партійних списків на вибори 25 жовтня 2020-го року у них невелика, а тому, відчуваючи свою слабкість, вони покинули партію, яка фактично дала їм можливість стати депутатом обласної ради. Це така собі угода із власною совістю, про яку люди пам’ятають, а виборці про це обов’язково згадають.

– Юрію Олексійовичу, мушу згадати про те, що на Житомирщині вже неодноразово виникали розмови щодо вашого обрання членом Конституційного Суду України. Користуючись нашою розмовою, найкраще отримати інформацію, як то кажуть, із перших рук.

– Так, фракція політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» в Верховній Раді висунула мою кандидатуру на одну із двох вакансій, які з’явилися навесні у Конституційному Суді України. У відповідності до конкурсної процедури, я пройшов спеціальну перевірку, а профільний комітет Верховної Ради України із правової політики розглянув мою кандидатуру і надав відповідні рекомендації. Конкурс триває і його результати будуть відомі у вересні- жовтні нинішнього року. У будь-якому статусі я відстоюватиму законність і правопорядок, захист конституційних прав і свобод громадян в державі та області, зокрема.

– Юрію Олексійовичу, упродовж тринадцяти років так сталося, що ви постійно на виду у мешканців Житомирщини. Як вам наша область і наскільки рідною для вас вона стала?

– Питання всуціль риторичне, бо Житомирщина для мене – однозначно рідний регіон. Мало того, що моє родове коріння із села Кочичине Ємільчинського району (про що ми пам’ятаємо), але й кожен район Житомирської області для мене є знаним, близьким і також рідним. Більше десятиліття пов’язує мене Житомирщина тісними, майже щоденними контактами, турботами і проблемами. Я звик до Полісся, воно мене вабить, я тут свій, пізнаваний і потрібний. Повірте, це відчуття дорого вартує. Початок 2020-го року приніс до нашої сім’ї ще один дорогоцінний подарунок – третього синочка, якого ми назвали Юрієм. Так що мені, як батьку трьох синів, є над чим працювати і в особистому житті, а країна, у якій вони ростуть і будуть жити, має бути щасливою, заможною і могутньою. І для цього я й надалі не шкодуватиму ні сил, ні часу, ні енергії. Вірю, що ми подолаємо нинішні негаразди. А зараз бажаю усім землякам-полісянам доброго здоров’я, зваженості і відповідальності. Будьмо разом! І ми обов’язково переможемо!