Як смажити котлети на сковороді: 10 типових помилок, які часто роблять початківці і навіть досвідчені кухарі

Як смажити котлети на сковороді: 10 типових помилок, які часто роблять початківці і навіть досвідчені кухарі

Як смажити котлети на сковороді: 10 типових помилок, які часто роблять початківці і навіть досвідчені кухарі

Сьогодні, 10:44

Точно сказати, як смажити котлети на сковороді, враховуючи всі правила, можуть лише деякі обрані кухарі. Так-так, приготування цієї страви з фаршу вимагає дотримання деяких правил. У новачків теж можуть вийти непогані котлети один або два рази. Але завжди буде партія, про яку краще забути і визнати, що «вона була такою собі».

Чому б не з’єднати всі ці правила і нюанси в одній статті, щоб приготування котлет стало правильніше і приємніше? А давайте, так і зробимо. Присвятимо цілу статтю важливому питанню масової кулінарії.

Рідкий фарш

Якщо у господині вийшов рідкий фарш, по-старинці в нього додають хлібний м’якуш, борошно або навіть крохмаль. В принципі, це рішення правильне, проте далі йде формування котлет й одразу ж обсмажування. Це не правильно. Якщо в занадто рідкий фарш ви додаєте хліб, додайте ту кількість, яка вказана в оригінальному рецепті. І дайте фаршу постояти пару годин в холодильнику. Тоді хліб або борошно вберуть в себе зайві м’ясні соки і все буде добре.

Антипригарне покриття

Смажити котлети на такому покритті — моветон. Все тому, що воно не дає днищу сковороди набрати достатню температуру. Антипригарне покриття добре використовувати для приготування яєчні або млинців. Швидко, чітко. У випадку з котлетами найкраще використовувати товсту чавунну або навіть алюмінієву сковороду.

  В Україні 10057 нових випадків COVID-19, на Житомирщині 888 нових випадків

Відбивання фаршу

Деякі кулінари грішать цією справою. І це не те, що зіпсує смак котлет, але просто відбере у вас час і сили. Відбивати фарш перед готуванням можна і потрібно, якщо готуєш люля-кебаб. Але там принцип готування зовсім інший і повітря в м’ясі бути не повинно. Фарш для котлет відмінно себе почуває, навіть перебуваючи деякий час в холодильнику: там зайве повітря швидко з нього і вийде.

Переповнена сковорода

Якщо часу мало, а фаршу і гостей багато, деякі починають просто панікувати і поспішати. Беруть глибоку сковороду і пхають в неї стільки котлет, скільки в неї може максимально вміститися. Це неправильно відразу з двох причин. По-перше, в глибокій сковороді волога не покидає поверхню і котлети тушкуються. А по-друге, через те, що вони торкаються і діляться рідиною, тушкування тільки посилюється.

Тепла сковорода

Навіть використовуючи сковороду з потрібного матеріалу і потрібної форми, деякі господарі примудряються напартачити з температурою. Сковорода повинна бути розпечена по максимуму. Адже коли котлети потрапляють на її поверхню, температура істотно падає, так-так, почитайте підручник з фізики! Тому і вогонь повинен бути сильним, щоб і скоринка у котлет утворилася і серединка залишалася соковитою.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Довге готування

Якраз в продовженні минулої помилки ми хочемо звернути увагу на занадто довге обсмажування котлет. Це робить їх гумовими, повними олії і вони будуть розсипатися на вилці. Зовсім не радують такі котлети. Стандартний час смаження котлет величиною, як дитяча долоня з двох сторін: по 2 хвилини з кожного боку і 4 хвилини під кришкою. Все. Є ще варіант доведення в духовці, але там часу знадобиться ще менше.

Оливкова олія

Звичайна оливкова олія смажиться дуже погано. Вона димить, гірчить, піниться. Коротше кажучи не підходить. Є спеціальні сорти, з якими смаження пройде більш комфортно, але за ними потрібно йти в спеціалізовані магазини. Звичайна рослинна підійде набагато краще. Деякі беруть 50/50 рослинної олії і вершкового масла. Ми своєю чергою наполягаємо на рафінованій соняшниковій олії.

Готування в соусі

Готувати котлети в соусі вже саме по собі не смаження, а тушкування. І соус — це ніяка не помилка. Це смачно. Але, як завжди, є одне “але”. Якщо ви обсмажуєте котлети, а потім виливаєте зверху соус і тушкуєте страву близько 4 хвилин, ви отримаєте відмінний результат соковитих котлет. Але якщо ви тримаєте бідне м’ясо в соусі хвилин 10-15, то немає вам прощення. М’ясні волокна за цей час стиснуться і віддадуть весь сік. І якщо в першому варіанті ви отримаєте соковиті м’ясні кульки і соус, то другий варіант обіцяє вам сухі котлети, які без цього соусу можуть просто застрягти в горлі грудкою.

  Жителі Іршанська, де 40-річний чоловік порізав 9 людей, бояться виходити на вулицю через погрози

Аль Денте

Не повністю готові котлети можна робити тільки з яловичого або телячого фаршу. Таке м’ясо, якщо воно якісне, можна їсти хоч сирим (тартар). Інші ж курятина, свинина і так далі, мають бути повністю просмаженими. Дістаньте котлету і перевірте зріз: він зобов’язаний бути білим. Ніякого червоного або рожевого кольору. Після перевірки знову помістіть її в сковороду доходити, мало що.

Постійне перевертання

Буває таке (особливо, коли готуєте голодними), що прямо хочеться брати участь в процесі приготування свого «шедевра». Дивишся на нього хвилину, перевертаєш, потім ще хвилину, знову перевертаєш… це, звичайно ж, неправильно. Не сформується скоринка, соки витечуть назовні, м’ясо перетвориться в гуму, а ви будете гадати «що ж сталося, я з них очей не спускав»! Залиште котлети в спокої на ті пару хвилин, поки їх дійсно буде потрібно перевернути. Тож вам випаде шанс нарешті смачно пообідати.