Садівниця-любителька у центрі Житомира вирощує екзотичні фруктові дерева

Садівниця-любителька у центрі Житомира вирощує екзотичні фруктові дерева

Садівниця-любителька у центрі Житомира вирощує екзотичні фруктові дерева

Сьогодні, 17:00

Тетяна Ліневич проживає у середмісті Житомира. На 10-ти сотках власного саду у приватному обійсті останні десять років вона та її родина вирощують екзотичні фруктові дерева та кущі – банани, хурму, мигдаль та інші, які плодоносять щороку.

Жінка розповіла, що найбільшою гордістю її саду є інжирний персик рідкісного сорту. Це дерево росте у найзатишнішому місці подвір’я. І доглядає вона його із застосуванням особливих технологій.

Тетяна Ліневич пригадує, що дев’ять років тому вона хотіла посадити звичайний інжир як низькокалорійний фрукт. Але знайомий садівник із досвідом порекомендував тоді обрати саме сортовий інжирний персик. “Сказав, що це екзотичне дерево приноситиме мені задоволення. І не помилився. Хоча я дуже боялася, що воно не адаптується до наших кліматичних умов. Багато в кого воно таки не прижилося. Просто змерзло взимку. А в мене росте. І на третій рік після висаджування вже давало плоди”, – поділилася спогадами жінка.

  На Житомирщині завершують вивіз львівського сміття, яке незаконно скинули на заводі в Будичанах. ФОТО

Тетяна Ліневич розповіла, що, доглядаючи за цим та іншими екзотичними рослинами в саду, вона ще жодного разу не застосувала хімічних добрив. Використовує лише органіку, а також спеціальний полив. Каже, це дуже корисно для росту та плодоношення.

“Передусім, це підгодовування калійними добривами. Я підгодовую коріння настоянкою золи. А ґрунт екзотичні дерева люблять звичайний. Коли вони зав’язують плоди, обов’язково треба багато поливати”,– сказала Тетяна Ліневич.

Садівниця-любителька також розповіла, що її екзотичні дерева взимку витримують температуру до мінус 25-ти градусів, але треба пильнувати, бо бруньки можуть підмерзнути і при температурі мінус 20 градусів. Саме через це такі дерева садять не на протязі, а у найбільш затишних місцях.

Доглядати за деревами Тетяні Ліневич допомагає її чоловік Віталій, який називає садівництво справою сімейною.

Віталій Ліневич: “Ми спільно садимо, спільно доглядаємо, спільно формуємо крони. Та й загалом спільно обробляємо всі наші культури в саду. Тому у нас порядок і все дуже гарно”.


Авторка сюжету Дар’я Самаріна

  Кладезь витаминов: названы шесть полезных для здоровья свойств картофеля

Камера Тетяна Беляк

Джерело статті: suspilne.media