У вищих навчальних закладах Житомира запрацювали приймальні комісії

У вищих навчальних закладах Житомира запрацювали приймальні комісії

У вищих навчальних закладах Житомира запрацювали приймальні комісії

Сьогодні, 12:10

Навчальні заклади вищої освіти Житомира розпочали прийом документів від випускників шкіл та бакалаврів. За словами відповідального секретаря комісії Поліського Національного університету Сергія Верхбельчука, абітурієнтів передусім консультують, як створити особисті кабінети для подачі документів.

Абітурієнт житомирянин Максим Корнійчук 3 серпня прийшов до Поліського Національного університету. Він розповів, що вирішив вибрати майбутній фах за допомогою мережі інтернет. Вподобав агрономію, але вдома у нього виникли труднощі зі створенням особистого кабінету, тому вирішив звернутися до приймальної комісії.

Максим Корнійчук: “Я сюди прийшов, аби просто дізнатися більше, як правильно створити цей електронний документ і що для нього потрібно”.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Поліського університету Сергія Верхбельчука, електронна реєстрація вступників розпочалася 1 серпня, але подавати заяви вони зможуть із середини серпня.

Сергій Верхбельчук: “У нас є центр подачі заяв, де ми надаємо консультації. Також надаємо допомогу абітурієнтам зі створення кабінетів. Самі електронні заяви подаватимуться з 13 серпня. У магістратуру заяви ми прийматимемо з 5 серпня”.

  Для "Житомиртеплокомуненерго" придбали три нові машини: дві за 54 тис. доларів та одну за 87 тисяч доларів. ФОТО

За його словами, для пільгових категорій абітурієнтів консультації почали надаватися з 20 липня.

“Ми почали приймати попередню реєстрацію осіб пільгових категорій, які будуть складати вступні іспити. Це – учасники АТО і діти сироти, які не складали ЗНО”.

Житомирянин Вадим Побережний розповів, що він належить до пільгової категорії вступників. Він не складав ЗНО. Подаватиме документи до Поліського національного університету за середнім балом атестата. Для себе обрав спеціальність фінансова банківська справа та страхування.

“Це мама мене так скерувала. Каже, що мені буде важко. Треба обирати професію, за якою я можу працювати в офісі”, – сказав Вадим Побережний.

Заступниця секретаря приймальної комісії Олена Шуляр: “Ті абітурієнти, які хочуть вступати на перший курс за середнім балом атестату, часто приходять, аби запитати, коли іспит. Цікавляться переліком спеціальностей з урахуванням влаштування згодом на роботу”.

Триває робота приймальних комісій й у інших навчальних закладах вищої освіти.

Відповідальний секретар приймальної комісії Житомирської політехніки Анатолій Дикий розповів, що сьогодні перший день створення електронних кабінетів. Більшість абітурієнтів прийшли, аби зареєструвати свою пільгу для вступу до моменту створення електронного кабінету. “Особливістю вступної кампанії цього року є те, що електронну заяву можуть водночас подати не тільки вступники на базі середньої загальної освіти, але й бакалаври на здобуття рівня магістра”.»

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

У зв’язку з карантином у навчальних закладах вищої освіти дотримуються заходів безпеки.

Авторка сюжету Дар’я Самаріна

Камера Сергій Базилюк

Джерело статті: suspilne.media