У Нацбанку назвали причини зростання курсу

У Нацбанку назвали причини зростання курсу

У Нацбанку назвали причини зростання курсу

Сьогодні, 11:00

У Нацбанку пояснили зниження курсу гривні до долара у липні психологічним фактором.

“Фундаментальних причин немає, навпаки – ситуація досить сприятлива. Коливання курсу насамперед пов’язане із заявами про те, що гривня буде слабшати”, – наголошує Дмитро Сологуб, заступник голови правління Нацбанку.

Поки що експерти не відзначають будь-яких змін в поведінці Нацбанку на валютному ринку. Як і раніше, регулятор дозволяє курсу коливатися в обидві сторони, при цьому згладжуючи надмірні коливання за допомогою інтервенцій.

“Погіршення девальваційних очікувань багато в чому було спровоковано словами президента щодо оптимального курсу для бюджету на рівні 30 грн за долар і заявами керівників економічного комітету Верховної Ради про необхідність емісії. Заміна керівника НБУ стала лише додатковим каталізатором”, – зауважив голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук.

“Психологічні чинники наклалися на сезонне зниження валютної виручки від експорту сільгосппродукції. Ознак зміни політики НБУ на валютному ринку поки не видно, але це і не дивно, тому що зміна члена правління, відповідального за цей напрям, сталася всього кілька днів тому”, – заявила Олена Білан, головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital.

  Порошенко: Венедіктова отримала чітку вказівку від Зеленського щодо вручення мені підозри