Чемпіон Василь Грибук: «Я хочу, щоб Житомир став сучасним і яскравим містом. І буду докладати максимум зусиль для цього»

Чемпіон Василь Грибук: «Я хочу, щоб Житомир став сучасним і яскравим містом. І буду докладати максимум зусиль для цього»

Чемпіон Василь Грибук: «Я хочу, щоб Житомир став сучасним і яскравим містом. І буду докладати максимум зусиль для цього»

Сьогодні, 14:53

Василя Грибука у спортивних колах знають давно. Грибук є чемпіоном України з легкої атлетики. Віднедавна енергійного хлопця, який 4 роки очолює обласну школу вищої спортивної майстерності (ОШВСМ), обговорюють і в політичному середовищі. Сам Василь взагалі не уявляв, що стане публічною людиною. У нашій розмові він розповів, що спонукало до цього, чому ніколи не здається, і поділився, як змінити Житомир накраще.

– Василю, як ви потрапили у спорт? І хто так вплинув, що ви зайнялися професійним спортом?

-Мій батько колись виступав у сільській футбольній команді, тому інтерес до спорту плекався змалечку. А в 5 класі на Дні здоров’я у школі я взяв участь у бігових змаганнях на 60 метрів після розмови з вчителькою Оленою Борисівною Ніколайчук. Цікаво, що я був новачком, а змагався з уже досвідченими юними спортсменами. І я переміг тоді. Усі дивувалися. Я дуже хотів займатися футболом, але Олена Борисівна завела на стадіон, і після цього я прийняв рішення зупинитися на легкій атлетиці. За кілька місяців отримав золото на Чемпіонаті області серед юнаків.Біг тоді у «шиповках» (спеціальні кросівки,– авт.) на розмір менших, але зціпив зуби і погнав.

  На камеру вакцинируются все, кроме тех, кто должен?

Дякую своєму першому тренеру за все, що зробила для мене. Давно не бачив її, але дуже хочу зустрітися. Велику роль у моїх подальших перемогах зіграв і тренер Микола Іванович Динисов.

Чемпіон Василь Грибук: «Я хочу, щоб Житомир став сучасним і яскравим містом. І буду докладати максимум зусиль для цього»

-А ви особисто тренували дітей?

-Коли я очолив комплексну ДЮСШ «Колос», зіштовхнувся з тим, що постійно не вистачало дітей у групах. Попри загальний скепсис, я хотів власним прикладом показати, що можна у найкоротші терміни організувати процес. І пішов у класи школи №16, особисто агітував учнів приходити на заняття. У перші дні було кілька дітей, а потім наша група налічувала понад 30. У процесі роботи в «Колосі» зрештою змінив 40 відсотків тренерського складу, що було запорукою успіху установи.

-Що підштовхнуло вас піти у публічну площину?

-Пригадую, який опір з боку окремих шахраїв, які говорили, що розвивають спорт, викликало моє бажання керувати ОШВСМ. Але я переміг, ну звичка така: зосередитися на результаті. Тоді ще не настільки були популярні соціальні мережі. Зараз інший час і є можливість швидко розповісти, поділитися інформацією. Кілька місяців тому наш заклад разом із відомими тренерами та спортсменами представив проект реконструкції так званих «Кавунових дач» для бази водних видів спорту. Я ніколи не подумав би, що цю ідею можуть не підтримати. Що я тільки не чув у свою адресу від тих, хто присмоктався до корита і думає, що можна доїти бюджет вічно. Це була остання крапля. Я зареєстрував сторінку у мережі Фейсбук і почав висвітлювати цю тему. Також показую, як прославляють область спортсмени, висловлюю власне бачення розвитку спорту і фізкультури.

  Цитата дня

-Скажіть чесно: підете на вибори?

-Серйозно думаю над цим питанням. Мене багато що не влаштовує у місті: починаючи від якості води, «венеції» на вулицях під час дощу, завершуючи жахливим станом тротуарів, громадського транспорту, чергами у кабінети. Перелік можна продовжувати. Кричать про якусь стратегію міста, але її за фактом немає. От зараз, перед виборами у місцеві ради, раптом згадали, що треба щось робити, і давай рекламуватися на адмінресурсі. Але усі ці ремонти доріг, мереж можна було робити упродовж п’яти років. А тут раптом бурхлива діяльність. Я вже мовчу про якість виконаних робіт. Треба припинити голосувати за гасла, а дивитися, хто реально може зрушити ситуацію з місця. Лад навести реально: це команда, ефективність роботи кадрів і стратегія. Я хочу, щоб Житомир став сучасним і яскравим містом. І буду докладати максимум зусиль для цього.

Автор статті: Розмовляв Андрій Мазуренко