Cлідом за Німеччиною ще одна країна оголосила про 2-гу хвилю епідемії

Cлідом за Німеччиною ще одна країна оголосила про 2-гу хвилю епідемії

Cлідом за Німеччиною ще одна країна оголосила про 2-гу хвилю епідемії

Сьогодні, 14:00

Через зростання числа хворих на коронавірус, Департамент здоров’я Естонії вважає, що можна говорити про 2-гу хвилю коронавірусу.

Дуже незначна кількість випадків знову має тенденцію до зростання і у нас великий спалах, заявляє прессекретар департаменту Ейке Кінгсепп (Eike Kingsepp).

Водночас Рада з Covid-19, яка консультує уряд, вважає, що говорити про 2-гу хвилю поки рано.

“Ми не знаємо, вщухне цей спалах або вийде з-під контролю. Але, за моєю оцінкою, поки немає причин називати це другою хвилею”, – прокоментувала ситуацію член ради, професор математичної статистики Тартуського університету Кріста Фішер (Krista Fischer).

Очікують, що цього четверга уряд прийме заходи щодо посилення боротьби з коронавірусом і скасує ряд послаблень.

“На попередніх засіданнях уряду було приємно бачити факти, які підтверджують, що поширеність вірусу в Естонії низька, і наші люди пильні. Тон обговорень ситуації може змінитися в майбутній четвер. Станом на минулу п’ятницю рівень зараження в Естонії становив 2,6, тоді як місяць тому він був 1,0. За останній тиждень виявили 43 випадки захворювання, 24 з яких сконцентровані в Тартуському повіті. Та й численні публічні приклади того, що жителі Естонії забули про коронавірус, змушують нас подивитися на ситуацію по-іншому”, – заявив прем’єр-міністр Юрі Ратас (Juri Ratas).

  Житомирські лісівники на байках патрулюватимуть ліси. ФОТО

За його словами, “минула весна повна прикладів, що обмеження у повсякденному житті можуть бути набагато ширше. Найважливіше: вірус призвів до того, що серед нас більше немає 63 матерів-батьків, дочок-синів, сестер-братів”.

Станом на вівторок в Естонії в цілому зробили понад 120 тис. первинних тестів, з них 2091,тобто 1,7% були позитивними на вірус SARS-CoV-2. Померли 63 людини.