Нацслужба здоров’я пояснила, які послуги є безкоштовними при пологах

Нацслужба здоров'я пояснила, які послуги є безкоштовними при пологах

Нацслужба здоров’я пояснила, які послуги є безкоштовними при пологах

Сьогодні, 16:42

396 медзакладів на надання медичної допомоги при пологах уклали контракти з Національною службою здоров’я України. 70 з них – спеціалізовані пологові будинки та перинатальні центри, повідомили в Національній службі здоров’я України.

Майже 61 тисяча пацієнток отримали допомогу при пологах в цих медзакладах у квітні-червні. А Національна служба здоров’я України виплатила цим закладам 500 мільйонів гривень за надання допомоги пацієнткам.

В рамках Програми медичних гарантій пацієнт при пологах отримує безкоштовно такі послуги:

1) моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (у тому числі лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);

2) медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;

3) медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;

4) зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію

5) стабілізацію стану дитини після народження;

6) вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень;

7) лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;

  Сьогодні святкує День народження відомий житомирянин Олесь Стрільчик

8) харчування під час перебування у стаціонарі.

Щоб отримати допомогу при пологах, пацієнтці необхідно приїхати до обраного акушерського стаціонару, або викликати “швидку”, яка її туди доставить.

Пологи з черговою акушерською бригадою є безкоштовними. Якщо ж пацієнтка хоче народжувати у конкретного лікаря, за дану послугу закладом може встановлюватись додаткова офіційна оплата.

В НСЗУ зазначають, що медична допомога при пологах залишиться пріоритетним напрямком в Програмі медичних гарантій у 2021 році, та пропонують у 2021 році збільшити тариф на надання такої допомоги в 3 рази – до 24 тис грн.