На Житомирщині під час карантину майже 15 тис. жителів отримали статус безробітного

 На Житомирщині під час карантину майже 15 тис. жителів отримали статус безробітного

На Житомирщині під час карантину майже 15 тис. жителів отримали статус безробітного

Сьогодні, 11:28

Протягом січня–липня 2020 року понад 34,9 тис. жителів Житомирської області мали статус безробітного, з них майже 15 тис. осіб зареєструвались у період карантину – з 12 березня по 31 липня. Це у півтора раза (на 5,1 тис. осіб) більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це 7 серпня інформує Житомирський обласний центр зайнятості.

Для забезпечення в період поширення коронавірусу доступу громадян до соціальних послуг, зокрема з пошуку роботи, на законодавчому рівні були значно спрощені умови реєстрації в службі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю. Зокрема, забезпечено можливість подання заяв про надання статусу безробітного та допомоги по безробіттю дистанційно, тобто на електронну пошту структурних підрозділів служби зайнятості або через онлайн-портал державних послуг «Дія».

Підбір роботи для безробітних та персоналу для роботодавців здійснювався фахівцями служби зайнятості також дистанційно. Роботу вдалося знайти для понад 9⃣,5⃣ тис. громадян. Найбільше працевлаштовано у сільському господарстві, у промисловості та у сфері торгівлі.

  Зеленский и Порошенко всегда рады друг другу подыграть! - Корнейчук

Кількість вакансій для працевлаштування безробітних з початком дії обмежувальних заходів суттєво знизилась: на 35-40% у порівнянні з попереднім, 2019 роком. І впродовж трьох місяців кількість пропозицій легальної роботи в області залишалась практично сталою, лише у другій половині липня почала дещо зростати. Так, якщо упродовж травня роботодавці області заявили до служби зайнятості 2408 вакансій, у червні – 2388, то вже в липні варіантів працевлаштування дещо побільшало – до 2⃣9⃣5⃣3⃣ вільних робочих місць. Станом на 3 серпня було зареєстровано 2⃣3⃣0⃣7⃣вакансій, навантаження на кожну з яких складало в середньому 9⃣ претендентів (торік на цю дату – 4).
🔷Станом на 1 серпня 2020 року послуги державної служби зайнятості отримували 38,8 тис. громадян, з них 2⃣1⃣,4⃣ тис. осіб мали статус безробітного, у тому числі 17,9 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю”, – йдеться у повідомленні.