Рятувальники Житомирщини пішли лісами. ФОТО

Рятувальники Житомирщини пішли лісами. ФОТО

Рятувальники Житомирщини пішли лісами. ФОТО

Сьогодні, 14:22

Разом із спекою на терени Житомирщини прийшла й загроза лісових пожеж. Лише з початку року лісові масиви області горіли 464 рази, а суха трава завдавала клопоту оперативним службам більше тисячі разів. Також на Житомирщині активно триває і купальний сезон, але на превеликий жаль приносить і чергові жертви водяної стихії. Цього літа на водних об’єктах області вже загинуло 10 людей.

Про це 9 серпня інформує пресслужба ДСНС України в Житомирській області.

Для забезпечення контролю за станом пожежної безпеки у лісових масивах та безпеки на водних об’єктах 9 серпня рятувальники провели профілактичний рейд по лісовим масивам та місцям стихійного відпочинку біля води поблизу с. Дубовий Гай та смт Першотравневе Овруцького району.

Під час заходу учасники рейду особливу увагу приділяли місцям, що розташовані неподалік від річок та озер, адже саме там найчастіше розбивають намети відпочиваючі та наражають себе на небезпеку, купаючись в стихійних місця. Саме там відсутні рятувальні пости, неочищене дно, небезпечні круті обриви. Ці фактори та їх незнання можуть призвести до трагедії. Однак свій вибір місця для купання відпочиваючі пояснюють по-різному. Хтось вважає, що вода у цих місцях чистіша, комусь не подобаються великі скупчення людей на пляжах, а комусь просто не хочеться їхати в кінець міста до спеціалізованих місць відпочинку. Деякі навіть і не знають де знаходяться місця дозволенні для купання. Не зважаючи на це, із кожним проводилася роз’яснювальна робота щодо правил безпечної поведінки на воді. Громадянам роздали листівки та пам’ятки з порадами щодо дій у випадку біди та основами надання першої домедичної допомоги потопаючому“, – йдеться у повідомленні.

  Кожаный диван: плюсы и минусы

Враховуючи також високі температурні режими, що протримаються найближчими днями в області, рятувальники закликали людей не розводити вогнище біля сухостою та в хвойних лісах. Особливо наголошувалося на тому, що в’їзд до лісу автотранспорту в цей період категорично заборонений, окрім місць, які спеціально визначені обласним управлінням лісового та мисливського господарства та обладнані для відпочинку.

Рятувальники Житомирщини пішли лісами. ФОТО
Рятувальники Житомирщини пішли лісами. ФОТО
Рятувальники Житомирщини пішли лісами. ФОТО