Податкова збирається тугіше затягнути пояси українців – економіст

Податкова збирається тугіше затягнути пояси українців - економіст

Податкова збирається тугіше затягнути пояси українців – економіст

Сьогодні, 17:42

Головний податківець країни Олексій Любченко в інтерв’ю розповів, що в країні – багато грошей, особливо у малого бізнесу і дрібних фермерів, де можна вилучити десятки мільярдів гривень нових податків. Йдеться про посилення податкового тиску в країні.

Про це у своїй колонці на сторінці видання “Цензор” пише економіст Олексій Кущ.

“Тема багатства українців в поданні чиновників загалом не нова. Я чув подібні висловлювання і в оточенні Кучми, і Ющенка, і Януковича і, звичайно, Порошенка. Не змінився вектор і зараз. Це не олігархи багаті, а селяни, які обробляють до 10 га землі. Пахне новою продрозверсткою. Хороша тема – загнати в податкові борги дрібних фермерів і сімейні господарства напередодні відкриття ринку землі”,
– зазначив Олексій Кущ.

Економіст розповів, що “дебютні” ідеї податківців: посилення застосування РРО для малого бізнесу, застосування механізму КІК – для середнього. Але основний акцент робитиметься на обкладенні ПДВ одноосібних фермерських господарств: на думку фіскалів, там приховано 150-200 млрд. грн. і держава планує вилучити шосту частину цих доходів.

“Як “опції”, розглядають можливе підвищення оподаткування доходів фізосіб, більш жорсткий податковий контроль за здачею нерухомості в оренду, оподаткування торгівлі на інтернет-майданчиках”,
– пише Олексій Кущ.

  Через ковід-інфікування на Житомирщині минулої доби зафіксували ще одну смерть

І додає: “перенесення акценту оподаткування з праці на капітал і активи (багатство) – це навіть не модний тренд, а інстинкт виживання національних економік. Тоді чому в Україні продовжують діяти з точністю до навпаки?”.