Екс-акціонер «Ялинівка Нова»: «Ващенко чомусь вирішив, що він «цар і бог» у Пулинському районі»

Екс-акціонер «Ялинівка Нова»: «Ващенко чомусь вирішив, що він «цар і бог» у Пулинському районі»

Екс-акціонер «Ялинівка Нова»: «Ващенко чомусь вирішив, що він «цар і бог» у Пулинському районі»

Сьогодні, 11:32

Нещодавно інформаційний портал СТОПКОР повідомив про спробу захоплення 400 га землі у Пулинському районі Житомирської області біля села Мартинівка. Конфлікт виник між компанією ТОВ «Ялинівка Нова» та орендарями землі. Коли прийшов час жнив та на поля спробувала заїхати найнята орендарями техніка, невідомі люди під керівництвом одного з власників «Ялинівка Нова», Андрія Ващенка, почали її блокувати. Ми звернулися колишнього співвласника компанії «Ялинівки» Юрія Клочкова, аби дізнатися більше про ситуацію.

Екс-акціонер «Ялинівка Нова»: «Ващенко чомусь вирішив, що він «цар і бог» у Пулинському районі»

Юрій Клочков

– Наскільки відомо, зараз відбувається конфлікт між компанією ТОВ «Ялинівка Нова», де Ви раніше були акціонером разом з Андрієм Ващенком, та орендарями землі. Йдеться про неможливість обробітку близько 400 га землі. Скажіть, будь ласка, чи має Ващенко особисто чи його компанії якісь права на обробіток земель?

– Наскільки мені відомо, а я можу говорити як колишній співвласник компанії, жодних прав на цю землю, на власність чи оренду компанія не має. Принаймні ніхто, з ким я зараз спілкуюся з цього питання, їх не бачив. Але Андрій, мабуть, чомусь вирішив, що він «цар і бог» у Пулинському районі, тому поводить себе як справжній рейдер, як по відношенню до колишніх партнерів, так і до землі, до якої може дотягнутися.

– Чому він взагалі там знаходиться та блокує техніку?

– В минулі роки, коли «Ялинівка Нова» ще мала інших співвласників, у нас були певні домовленості про обробіток цих земель. Але зараз подібних домовленостей з їх власниками чи орендарями не має. При цьому є інші компанії, які мають на руках всі необхідні документи. Вони мають бажання та, більше того, обов’язок їх обробляти. Вони мають офіційні договори оренди, несуть відповідальність перед власниками землі, тобто мають сплачувати їм оренду плату. Але поки що це не можливо зробити. Її неможливо обробляти, адже землю фактично захопив Ващенко та його поплічники.

  20 липня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

– Які у Вас були домовленості з Ващенком, коли ви розпочинали спільний бізнес? Чи були виконані ці обіцянки?

– Ми колись працювали разом та вирішили відкрити власний аграрний бізнес. Домовленість була дуже простою: 50 на 50, однакові внески, однакові частки. Але Ващенко офіційно все оформив інакше: 75% на нього, 25% на мене. Андрій пояснював такий тимчасовий розподіл тим, що з долею одного учасника в 75% нашому підприємству буде легше брати кредити в банках, вести переговори стосовно діяльності підприємства. Однак розподіл прибутку обумовили і надалі у співвідношенні 50 на 50.

Комерційні справи підприємства вів Ващенко, а я займався агротехнічними справами. Я – професійний агроном, працюю на землі. І головною справою для мене завжди було те, що відбувається на полі, а не в офісі. Спочатку я й не дуже тим переймався – колишні колеги, давно знайомі. Але з часом прийшло розуміння, чому все було оформлено саме у такий спосіб.

– Чи правда, що потім до вас доєднався і третій акціонер, який зробив свій суттєвий внесок до компанії та мав би отримати третину спільного бізнесу?

– Так, була третя людина, яка фактично стала партнером, принесла додаткову землю та безготівкові кошти. На словах були домовленості про перерозподіл часток, кожному по третині. Неодноразово ми це питання піднімали, але Ващенко весь час переносив, шукав якісь причини цього не робити. То одне, то інше, то ніби кредит на нашу компанію він взяв під заставу своєї квартири, хоча документів тих ніколи не міг показати. Півтора роки це все тривало.

  У Коростенському районі відбудеться І-й Фестиваль народної творчості «Моя Україна – єдина та вільна»

Врешті-решт домовилися, що після закриття всіх кредитів закриємо і питання часток в підприємстві. Планувалося, що 15 листопада 2019 року зустрінемося та переоформимо все на трьох, по 33,3% кожному. Але 10 листопада все змінилося. Ващенко раптом перестав відповідати на дзвінки і повідомлення. Ми спочатку думали, що з ним щось сталося, хвилювалися. Як потім виявилося, дарма.

Поки чекали на нього, я вирішив перевірити стан справ в компанії, взяв банківські виписки. І тут все стало на свої місця. Махінації особливо ніхто і не ховав!
У вересні 2019 року, за вказівкою Ващенка, наша компанія якимось дивом надала безвідсоткову фінансову допомогу іншій компанії в розмірі 4 млн. грн. Переказала 2,5 млн. грн. нібито за поставку дизельного пального, однак це паливо на підприємство не поставлялося. У грудні 2019 р. був проведений платіж за аміачну селітру в сумі 350 тис грн., але й селітра ця до ТОВ «Ялинівка Нова», наскільки мені відомо, не поступала.

На додачу Андрій, за участі підконтрольних йому співробітників, під час складання річного звіту намагався «списати» ще 130 т палива на виконання польових робіт, які ніколи не проводилися. А восени 2019 року Ващенко ще й взяв додатковий кредит в банку на якихось дуже дивних умовах. По цьому кредиту не було ні зборів співзасновників, ані протоколу цих зборів. Я в оформленні цього кредиту участі не брав. Є підозра, що банку були надані сфальсифіковані дані, а мій підпис був підроблений. Я також виявив й інші зловживання – нецільове використанні коштів на суму майже 500 тис. грн. (причому з кредитних коштів!).

  Житомирянин, участник АТО, нуждается в дорогостоящей реабилитации

– Чим закінчилася ваша, так би мовити, співпраця?

– Він довго не виходив на зв’язок, аж раптом написав, що готовий зустрічатися. Привів якогось нового партнера, той поставив питання жорстко: або купую вашу долю за 100 тис. доларів, або роблю рейдерське захоплення компанії. Враховуючи, що ми компанію оцінювали десь у 900 тис доларів, тобто в районі 300 тис на кожного, така пропозиція точно не виглядала чесною.

Ми написали заяви в прокуратуру, поліцію, але чомусь ці справи зависли. Не виключаю, що Ващенко має якісь зв’язки у владі, які дозволяють йому безкарно продовжувати цю діяльність.

– Як би Ви охарактеризували Андрія Ващенка? Чи Ви були друзями?

– Ми були колегами по колишньому місцю роботи. Друзями не були, скоріше товаришували: проводили спільні свята, відпочивали разом. Але було завжди якесь відчуття, що це не та людина. На жаль, відчуття не підвело. В спільному бізнесі виявилося, що це не людина слова. Андрій часто обіцяв, але рідко виконував свої обіцянки. Скільки в нього було друзів – ніби все добре, з усіма веселий, привітний. Як тільки щось не так, як йому хочеться, – готовий вилити відро помиїв. От, зараз на мене виливає.