Українців змусять обміняти старі паперові паспорти: скільки це буде коштувати

Українців змусять обміняти старі паперові паспорти: скільки це буде коштувати

Українців змусять обміняти старі паперові паспорти: скільки це буде коштувати

Сьогодні, 11:07

Паспорти в формі книжечки виходять з обігу

В Україні незабаром все громадяни повинні будуть поміняти паспорта старого зразка на нові пластикові документи. Кабінет міністрів України подає до Верховної Ради законопроект про скасування паперових паспортів громадянина України і заміни їх на пластикові.

Як зазначено в законопроекті “Про паспорт громадянина України у формі книжечки”, вимагати від громадян терміново здати паперові паспорти не будуть, проте будуть встановлені нові терміни видачі для тих, що вже видані і деяким категоріям будуть обмінювати паспорти на пластикові обов’язково.

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть. Кабмін хоче, щоб у всіх були пластикові ID-карти. Позбавляти паперових книжок будуть поступово: в 25 і 45 років. Це затвердять законом. Якщо його приймуть, то все паперові паспорти в формі книжечки мати термін дії. Коли він закінчиться, треба буде оформити пластик.

Зараз коштує ID-карта на заміну паспорта зразка 1994 року 745 гривень. За терміновість доведеться заплатити ще 113 гривень. Про це повідомляє ТСН.

  Від коронавірусу за добу померли троє житомирян, жителі Коростенського, Любарського, Романівського та Чуднівського районів

Нові паспорти доведеться робити всім, кому виповнилося 25 і 45 років.

Далі нова ID-карта оновлюється кожні десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть тільки у тих, хто встиг вклеїти фото в 45 років ще до прийняття нового закону.