
Помер вчений Борис Патон
На 102 році життя помер видатний український науковець Борис Патон. Його винаходами у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів користуються у всьому світі.

Причиною смерті видатного інженера, чиїми винаходами у галузі зварювальних процесів, металургії та технології металів користуються у всьому світі, стало захворювання серцево-судинної системи.
До свого 102-річчя Патон не дожив трохи менш як три місяці.
У 2013-му році померла дружина Бориса Євгеновича Ольга Борисівна, а в 2009 році їх родину спіткала трагедія – померла єдина дочка Євгенія.
Таким чином, в останні роки в академіка практично не залишилося родичів. У зв’язку з цим у РНБО поінформували про формування комісії з похорону Патона, яка буде розв’язувати відповідні питання.
“Металург, інженер, винахідник, учений, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Проте немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його особистості. І масштаб тієї втрати, яку сьогодні зазнала наша країна. У віці 101 року від нас пішов великий українець”, – написав президент Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі.
Борис Патон народився 14 листопада 1918 року в Києві. Протягом 58 років він був президентом Національної академії наук України (з 1962 року). Після проголошення незалежності України став першим, кого нагородили званням Героя України.
Він є автором понад 1000 наукових публікацій і понад 400 винаходів.
Борис Патон очолював дослідження із застосування зварювальних джерел теплоти в спеціальних плавильних агрегатах, які увінчалися створенням нової галузі якісної металургії – спецелектрометалургії.
Ось кілька красномовних і знакових цитат легендарного вченого:
– Мрію, щоб наука і вчені були в пошані в нашій країні. Щоб Україна розвивалася і процвітала. І щоб все було добре у нас, наших дітей і онуків
– Пройде час, ми порозумнішаємо і станемо більш цивілізованими, як і належить країні, що знаходиться в серці Європи. І змужніємо
– Маємо навіть власні пропозиції щодо будівництва постійної станції на Місяці й готові надати їх нашим потенційним партнерам
– Найкраще капіталовкладення, навіть якщо це просто хобі – це вкладення в нові знання. Освіта, книги, якісь навчальні програми.
Патон був справжнім ученим-рекордсменом, найстарішим президентом державної Академії наук у світі та діючим членом Національної академії наук України. Потрібно сказати, що завдяки промисловій революції, поштовх до якої дав учений, космос ближче до людини. Також він здійснив прорив у медицині та врятував тисячі життів після аварії на ЧАЕС.
Борис Євгенович очолював дослідження із застосування зварювальних джерел теплоти в спеціальних плавильних агрегатах, які увінчалися створенням нової галузі якісної металургії – спецелектрометалургії.
Патон любив також займатися спортом, володів кількома мовами.
27 листопада 2018 року зі 100-річним ювілеєм академіка Українська пошта випустила в обіг марку “100 років Бориса Патона”.
З нагоди такої дати про вченого зняли документальний фільм, в якому Герой України поділився важливими думками про майбутнє.