6-річний хлопчик із синдромом Дауна втік з дитсадку та самостійно дійшов додому

6-річний хлопчик із синдромом Дауна втік з дитсадку та самостійно дійшов додому

6-річний хлопчик із синдромом Дауна втік з дитсадку та самостійно дійшов додому

Сьогодні, 11:39

У Новоград-Волинському Житомирської області 6-річний хлопчик із синдромом Дауна втік із дитсадка і самостійно прийшов додому. Зникнення дитини у дитячому садку помітили лише після того, як завідувачці подзвонили батьки.

Шестирічного Тимура вранці до дитсадка відвела його старша сестра Вікторія. А через півтори години у двері постукав Тимур.

“Розуміємо, що наша дитинка просто прийшла сама із садочка. Я телефоную завідувачці, кажу: “Вікторіє Іванівно, де моя дитина?”, (відповідає – ред.) “Вона в садочку, твоя дитина”. “Ні, – кажу. – Чому він вдома?”, – каже обурена мама хлопчика.

Від садочка до дому йому довелось йти приблизно 500 метрів по дорозі, де подеколи їздять й автомобілі. Батьки вважають дивом, що їх дитина прийшла неушкодженою, бо Тимур погано орієнтується через хворобу.

“Він дуже доброзичливий, іде на контакт дуже просто, його могли б узяти за руку і завести бозна куди, і він нічого б не зміг сказати”, – повідомив батько дитини Олександр Кривенко.

  У Житомирі рятувальники гасили займання в ритуальному магазині. ФОТО

“Чи він одразу знайшов дорогу, чи він шукав – ми не знаємо. Коли ми подзвонили, то вони навіть не бачили, що дитини немає. Вони просто були зайняті святкування дня народження”, – говорить мама хлопчика.

Завідувачка каже, що того дня в цій групі було лише шестеро дітей, а троє з них мають вади здоров’я. Вихователька відвернулася на мить на іншу дитину, у якої випав слуховий апарат. Поки допомагала, Тимур вибіг через відкриті ворота.

“Було обшукано прилеглу територію, всі кущі і тут я повідомила, що дитина вже вдома, тобто, це було три хвилини”, – каже завідувачка ДНЗ №16 м. Новограда-Волинського Вікторія Данюк.

Батьки Тимура написали скарги на виховательку та адміністрацію закладу в міське управління освіти. Хочуть, щоб ці особи були покарані за недбалість.

“Зрозуміло, що це службова недбалість, притягнуто до адміністративної відповідальності осіб, з вини яких сталася ця подія, – це вихователя і комірника”, – заявила керівниця управління освіти Новоград-Волинської міської ради Тетяна Ващук.