«Пакунок малюка» замінили грошовою допомогою у 5 тисяч гривень

«Пакунок малюка» замінили грошовою допомогою у 5 тисяч гривень

«Пакунок малюка» замінили грошовою допомогою у 5 тисяч гривень

Сьогодні, 10:44

З 1 вересня жінки, які народили дитину, будуть отримувати від держави грошову допомогу, яка замінила, так званий, пакунок малюка, який вони отримували раніше.

Згідно постанови Кабміну № 744 кожна жінка отримує 5 тисяч гривень для придбання необхідних речей для малюка: підгузки, серветки, одяг, засоби гігієни, дитяче харчування, посуд і таке інше. Гроші переводяться на відкритий рахунок у «Приватбанку» зі спеціальним режимом використання. Ці гроші отримувач може витрачати протягом 12 місяців у закладах торгівлі, які уклали з Мінсоцполітики договір і взяли на себе зобов’язання контролювати, щоб саме ці кошти було витрачено за призначенням.

Як пояснила начальник відділу державних соціальних допомог Департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Людмила Василевська, в деяких пологових будинках області ще є невеликий залишок «пакунків малюка», тому породіллі будуть їх отримувати до повної видачі. А там де їх вже немає, з 1 вересня буде призначатись компенсація.

Перелік товарів, який визначено Мінсоцполітики для потреби малюка, є значно ширшим, ніж ті товари, які знаходилися в «пакунку малюка». Матері можуть вибрати саме ті товари, які потребує їхній малюк. Адже раніше траплялося, що речі, які є в «пакунках малюка», заздалегідь родині вже подарували родичі, (наприклад, пелюшки та памперси) і тому вони вже були не потрібні. Зараз такого вже не трапиться, бо у батьків є вибір.

  С сегодняшнего дня в Украине повысили минимальную зарплату и минимальную пенсию