1 вересня до шкіл Житомирської області піде навчатися 13 800 першокласників. ВІДЕО

1 вересня до шкіл Житомирської області піде навчатися 13 800 першокласників. ВІДЕО

1 вересня до шкіл Житомирської області піде навчатися 13 800 першокласників. ВІДЕО

Сьогодні, 20:19

1 вересня до шкіл на території Житомирської області в умовах адаптивного карантину піде навчатися 13 800 першокласників.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця голови Житомирської облдержадміністрації Віра Рогова. За її словами, загалом на Житомирщині навчання розпочнуть 136 500 учнів з 627 шкіл.

У житомирській школі №5 свято першого дзвоника вирішили провести 31 серпня. Дітей у школі приймали в актовій залі у різний час по два класи. Батьків до приміщення не пускали – вони чекали на подвір’ї. Директорка школи Жанна Кононенко розповіла, що дітей на період навчання цього року розділили за часом відвідування уроків:

“Школа повністю готова. І рідким милом забезпечена, і засобами дезінфекції. Абсолютно все в школі є. Мені дуже сподобалися наші “першачки”, вони чудові, говірки і дуже спокійні. Немає діток, які кричать, бігають по залу, в нас вперше таке. Таке враження, що вони не вперше в школі. Враження дуже позитивні. Ми з трепетом чекаємо завтра всіх дітей, які прийдуть в школу. Ми не бачили їх майже пів року”.

  На Житомирщині учні допомогли створити мурал по мотивам "Лісової пісні". ФОТО

Вчителька молодших класів Марина Лісовська каже, що особливих змін у навчанні першокласників не відбудеться, адже цим дітям потрібна адаптація, тому вони навчатимуться в школі щоденно:

“Я сподіваюся, що все навчання відбуватиметься в звичайному ритмі. Єдине – більше уваги ми будемо приділяти дотриманню правил гігієни. У нас нова українська школа, кожна дитина має індивідуальну парту, тому близького контакту між учнями не буде. Кожен клас буде мати свій визначений час, коли він заходитиме до їдальні. За одним столом сидітиме не більше 4 дітей. Всі діти дуже гарні, очі сяють. Сподіваємося, що нічого не зміниться”.

Мама першокласника Дар’я Самаріна каже, що зібрати дитину в школу не так важко, як здається. Головне – правильно налаштувати. Жінка каже, збиратися до школи почали завчасно, і карантин на це особливо не вплинув:

“Для мене головне підготувати дитину морально, щоб вона розуміла, що все буде по-іншому, бо це навчання, відповідальність. Тобто треба в школі бути уважним, потім прийти додому і виконати домашнє завдання. Для мене це дуже хвилюючий момент. Я вже налаштовуюся з пів року. Думаю, що все буде добре”.

  Назван новый лидер преступного мира после убийства главного вора Азербайджана

Першокласник Данило Самарін свій перший шкільний рюкзак склав ще з вечора – у ньому зошити, щоденник, фарби, олівці і ручки.

“Я йду у перший клас, бо хочу дізнатися багато нового. Хочу там побачити шкільну дошку і своїх нових друзів. Найбільше хочу там гарно провести час“, – каже першокласник житомирської школи №5 Данило Самарін

Директорка школи №5 Жанна Кононенко розповіла, що загалом в закладі навчається майже дві тисячі учнів, з яких 200 – першокласники.

Джерело статті: Суспільне