«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»

«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»

«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»

Сьогодні, 16:42

Складний період 90-х і початку 2000-х рр, безгрошів’я та залежність від виділених центральним бюджетом коштів привчили нас радіти всьому, що робиться в місті. Бо робилося мізер. І не через небажання, а й через відсутність коштів на інфраструктурний ремонт, нові труби та тротуари, освітлення і чисту воду. Ми так звикли радіти, коли хоч щось для нас робилося, що вітали будь-яку ініціативу. Але часи змінилися і необхідно змінюватися й нам. І розуміти, що місто вже досить небідне і розпоряджається ресурсами, за які можна робити і робити. І не поливати з відра смолою та мітлою розчищати сміття для ямкового ремонту, а використовувати новітню техніку, не закопувати старі шини для дитячого майданчика, а купувати сучасні ігрові комплекси. Як стверджує Олена Розенблат, співвласниця «Фаворит компані», завдяки децентралізації бюджет розвитку міста складає понад 300 мільйонів гривень. Разом із кредитами та допомогою з державного бюджету ця цифра сягає МІЛЬЯРД ГРИВЕНЬ!!!

«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»

«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»

Мільярд! Мільярд на розвиток міста! У місті, де налічується близько 877 вулиць, провулків, проїздів, проспектів, бульварів, майданів та узвозів. Це по мільйону на кожну вулицю і провулок, проїзд і закуток! Ви відчули цей мільйон на своїй вулиці? Ми розуміємо, що так не можна рахувати, що є великі проекти, ремонти доріг, які «з’їдають» основні суми. Але все одно, це мав відчути кожен житомирянин. Адже бюджет міста зріс у кілька разів! Ми ніяк не могли зрозуміти, чому так відбувається, поки не стали піддослідними чергового мерського покращення. Мова піде про багатостраждальний баскетбольний майданчик по вулиці Бальзаківській, точніше про його реконструкцію.

Під ялинку житомирянам у грудні 2018 року міська влада вирішила покласти реконструкцію дитячих та спортивних майданчиків. Аж чотирьох. Чому в грудні, питання риторичне. Може, щоб до тепла містяни мали нове місце відпочинку. Хоча всім відомо, чим відрізняються роботи, зроблені зимою. Вже точно не стійкістю результату. Але разом з тим.

Отже, під ялинку управління капітального будівництва Житомирської міської ради розмістило в системі тендерів «Прозорро» звіти про укладені договори на реконструкцію аж 4 об’єктів одразу. У багатьох журналістів виникло питання: чому власне не були проведені конкурентні торги, де могла б виграти дешевша чи краща пропозиція. Але радість від того, що хоч щось роблять, все перекрила. Навіть те, що всі договори були підписані з однією компанією – київською «Перфект білдінг», в яку її засновники вклали аж 100 гривень (саме такий статутний капітал). Така потужна компанія мала отримати за ремонт більше 5 мільйонів гривень. І вже через тиждень після підписання договору отримала перші суми грошей – 1,7 млн грн. За яку роботу? У січні майже два мільйони кинути компанії, яка ще не те, що нічого не зробила, а навіть і не почала? А якщо і буде робити, то кому потрібне штучне баскетбольне покриття, зроблене в січні?

  Шахтар почав продаж квитків на матч з Маккабі у Києві: відомі ціни

Саме реконструкція баскетбольного майданчика по вул. Бальзаківській (вартість 1056227,28 грн) мала бути першою. І ми дуже її чекали, адже в цій частині міста немає навіть нормального дитячого майданчика. Іншими об’єктами реконструкції мали стати спортивні майданчики по вул. Покровській, 153-155, Героїв Десантників, 11 та Короленка, 4, на які також виділили більше 1,3 мільйона на кожен.

Це все зацікавило не тільки нас, але і поліцію. Перерахування величезних коштів незрозумілій компанії за незроблену ще роботу привернуло увагу слідчих, і вже в березні 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення було внесено цю справу! Слідчими було встановлено, що «службові особи УКБ Житомирської міської ради за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Перфект Білдінг», зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення неправдивих відомостей до актів виконаних робіт … по об`єктах: «Реконструкція спортивного майданчика по вул. Короленка, 4 в м. Житомирі», «Реконструкція спортивного майданчика для ігрових видів спорту за адресою: м. Житомир, вул. Героїв Десантників, 11» (вартість 1 мільйон 324 тис грн), «Реконструкція спортивного майданчика по вул. Покровська, 153-155 в м. Житомирі» (вартість 1 мільйон 324 тис грн) та «Реконструкція баскетбольного майданчика по вул. Бальзаківська, 2 в м. Житомирі» (коригування), заволоділи бюджетними коштами, чим завдали державі шкоди в розмірі, що на даний час встановлюється».

У тому ж судовому рішенні вказано, що «замовник може надавати аванс для виконання робіт. Розмір авансу не може перевищувати 30% вартості від річного обсягу робіт. Підрядник зобов`язується використати одержаний аванс протягом трьох місяців після одержання та надати відповідні акти виконаних робіт».

  ПОСМІХНІТЬСЯ! Що можна купити молочного у Рудя?

Вже за кілька тижнів після укладення договору, 26.12.2018, Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради на рахунки ТОВ «ПЕРФЕКТ БІЛДІНГ» були перераховані грошові кошти:

– 395679,29 грн. – за реконструкцію спортивного майданчика по вул. Героїв Десантників;
– 590163,38 грн. – за реконструкцію баскетбольного майданчика по вул. Бальзаківській;
– 395679,29 грн. – за роботи по вул. Короленка, 4;
– 395679,29 грн. – по вул. Покровській.

Ці кошти мали бути використані до березня, і підрядник мав показати результат. Але замість майданчиків і результату ми отримали кримінальне провадження.
Далі нам нічого додати, тому ми просто процитуємо ухвалу Корольовського районного суду:

«Проведеним оглядом місця події від 27.03.2019 за адресою: м. Житомир, вул. Бальзаківська, 2, було встановлено, що роботи, зазначені в актах виконаних робіт, фактично не виконані, матеріали, включені до акту виконаних робіт, на об`єкті будівництва відсутні.

Проведеним оглядом місця події від 27.03.2019 за адресою: м. Житомир, вул. Героїв Десантників, 11, було встановлено, що роботи, зазначені в актах виконаних робіт, фактично не виконані, матеріали, включені до акту виконаних робіт, на об`єкті будівництва відсутні.

Проведеним оглядом місця події від 28.03.2019 за адресою: м. Житомир, вул. Покровська, 153, було встановлено, що роботи, зазначені в актах виконаних робіт, фактично не виконані, матеріали, включені до акту виконаних робіт, на об`єкті будівництва відсутні.

Проведеним оглядом місця події від 28.03.2019 за адресою: м. Житомир, вул. Короленка, 4, було встановлено, що роботи, зазначені в актах виконаних робіт, фактично не виконані, матеріали, включені до акту виконаних робіт, на об`єкті будівництва відсутні.”

«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»

У нас питання до мера: шановний Сергію Івановичу, чому попри те, що йшли суди, вилучалися документи та договори, слідчі розслідували кримінальне провадження вже з березня 2019 року, підпорядковані Вам управління продовжували виплачувати сотні тисяч гривень незрозумілому підприємству? Підприємству, яке зараз знаходиться в стані ліквідації! А це означає, що навіть якщо вони і не виконали умови договорів, то кошти вони назад вже ніколи не повернуть? Для чого платилися далі кошти? Чому, маючи чорним по білому написаний текст: підрядник не виконував умови, Ви і далі виплачували такі суми?

«Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник!»
  На Бердичівщині водій вдарив патрульного поліцейського

Чому так легко і безконтрольно розкидаються наші кошти? Кошти, за які можна поміняти труби й утеплити будинки, зробити безкоштовним харчування дітей і почистити ливнівки. Адже міська рада платить немаленькі кошти своїм працівникам. Начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради за 2019 рік, тобто за організацію робіт з реконструкції майданчиків взимку і прийому робіт, яких могло і не бути, отримав зарплату майже 300000 гривень! Директор департаменту економіки377775 гривень, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради555480 грн! Невже за ці гроші не можна виконувати свою роботу якісно? Чи просто її виконувати?

Ми сподіваємося, що, як би довго не тягнулося розслідування, рано чи пізно в ньому буде поставлена крапка. І ми отримаємо відповіді, чому в управлінні Житомирської ради обирають підрядника не за конкурсу, а шляхом прямих договорів, чому підписуються роботи, які не виконуються, і скільки цих робіт насправді по місту? Скільки було заплачено і не зроблено? А якщо хоч щось зроблено, то за скільки грошей насправді? Чи воно стільки коштує?

Сергію Івановичу, я хочу жити в місті, де майданчики не будуються зимою, де обирають ті роботи, які потрібні місту, а не ті, які може виконати знайомий підрядник! Я хочу бачити, що той мільйон чи мільярд, про які вони говорять, дійсно вкладений Вами і Вашими працівниками у кожен метр цього міста. І не просто вкладений, а і збережений. Що це фонтани, в яких не тріскає дно і не застоюється вода; майданчики, з яких за півроку не злазить фарба; дорожня розмітка, що не змивається за півроку! Я хочу, щоб гроші вкладалися в дороги з водостоками, а не закатувалися в асфальт, щоб спочатку робилися комунікації, а потім клався асфальт! Я багато хочу? Можливо. Але нам всім треба усвідомити, що гроші на це є. Великі гроші. І від нас залежить, як вони будуть їх використовувати. Для нас? Чи для себе?

Сергій Гармаш

Джерело статті: Житомир-Онлайн