ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: СПОДІВАЮСЬ, ЩО НИНІШНЯ ВЛАДА ПОВЕРНЕТЬСЯ ОБЛИЧЧЯМ ДО ОСВІТИ

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: СПОДІВАЮСЬ, ЩО НИНІШНЯ ВЛАДА ПОВЕРНЕТЬСЯ ОБЛИЧЧЯМ ДО ОСВІТИ

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: СПОДІВАЮСЬ, ЩО НИНІШНЯ ВЛАДА ПОВЕРНЕТЬСЯ ОБЛИЧЧЯМ ДО ОСВІТИ

Сьогодні, 19:00

Народний депутат України Юрій Павленко привітав освітян, школярів та студентів з Днем знань. Водночас парламентар висловив думку, що зараз не слід очікувати на значні позитивні зміни у сфері освіти.

«Сподіваюся, що нинішня влада повернеться обличчям до освіти. Зокрема, змінить свою позицію щодо фінансування навчальних закладів, адже за останні 6 років витрати на освіту із держбюджету знизилися на 30 %. Хронічне недофінансування цієї галузі не лише унеможливлює її інноваційний розвиток, але й перекреслює все те, що будувалося роками. Внаслідок цього сьогодні 40 % усіх шкіл потребують ремонту. Хотілося б, аби нарешті припинилася так звана «оптимізація» мережі шкільних установ, яка призвела до навчання у переповнених класах у кілька змін, до закриття сільських шкіл і неорганізованого підвозу школярів. Так попри запевнення «реформаторів», що проблем не буде, потребу у шкільних автобусах задоволено не більше, ніж на 80 %», – зауважив Юрій Павленко.

Не може не впливати на якість отриманих знань і те, що зарплати вчителів залишаються низькими – на 20 % нижчими середнього рівня у країні. А обіцянки нинішньої та попередньої влади про достойну оплату праці вчителя так і залишилися обіцянками. Нинішня влада не виправдала сподівань молодих педагогів, які чекали у 2020 році на обіцяні 21 тис. грн разової доплати. З огляду на те, що передбачені на це кошти перекинуто у фонд COVID-19, у такому випадку логічно було б витратити їх на підготовку шкіл для роботи в умовах епідемії – на закупівлю дезінфекторів, обладнання медкабінетів тощо. Але цього не сталося. Гроші було використано на інші потреби.

  У Житомирі сталася пожежа на території недіючого заводу. ФОТО

Народний депутат наголосив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає фінансування освіти не менше 7 % ВВП, гарантованих законом, збільшення освітньої субвенції мінімум на 5 млрд грн, підвищення вдвічі окладів вчителям. Лише за таких умов цінність освіти і престиж професії педагога знову стануть високими.

Юрій Павленко від щирого серця привітав педагогів, школярів, студентів та їхніх батьків із Днем знань і побажав, щоб навчальний рік 2020–2021 років став для них успішним та продуктивним, сповненим цікавих подій, радісного спілкування та особистих перемог.

«Бажаю, аби кожен, хто увійде сьогодні до класу чи студентської аудиторії, не втрачав прагнення ідеалу, жаги до знань і навчився їх застосувати. Аби кожен у майбутньому став освіченою та розумною людиною. А головне – порядним, добрим, активним та свідомим громадянином своєї держави. Водночас бажаю, щоб кожен мав змогу успішно застосувати здобуті знання у своїй країні, займатися улюбленою справою, жити у достатку і пишатися Україною, щодня докладаючи зусиль для її розквіту», – привітав з Днем знань народний депутат України Юрій Павленко.

ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: СПОДІВАЮСЬ, ЩО НИНІШНЯ ВЛАДА ПОВЕРНЕТЬСЯ ОБЛИЧЧЯМ ДО ОСВІТИ
  В НСЖУ осудили усиление контроля над СМИ и готовят всеукраинское совещание руководителей региональных медиа