Міфи про цукровий діабет

Міфи про цукровий діабет

Міфи про цукровий діабет

Сьогодні, 11:20

Міф: Ожиріння призводить до діабету
ФАКТ: Повторимося. Діабет – результат суміші з генетичних і фізіологічних чинників і способу життя. На даний час учені не змогли виявити одну конкретну причину, що призводить до діабету. Тому не поспішайте шукати винних. Так, надмірна вага є фактором ризику, але на діабет страждають навіть дуже худі люди або не страждають дуже повні. 15% діабетиків – люди з «нормальною» вагою, повідомляє Гарвардська школа медицини.

Міф: При діабеті не можна їсти вуглеводів
ФАКТ: Говорячи про правильну дієту, варто уточнити: при діабеті їсти вуглеводи можна, головне – обережно їх підраховувати. Багато хто думає, що не можуть тепер їсти їжу, яку їдять інші члени сім’ї. Але це не так. Можна – але потрібно обмежувати себе в порціях. Будьте пильні з усіма продуктами, що містять вуглеводи, включаючи молоко, йогурт і фрукти. Діабет не означає, що надалі ви будете назавжди позбавлені ласощів – невеликий шматочок торта вам не зашкодить, якщо не робити з нього щоденну звичку. Вибирайте вуглеводи, багаті на клітковину, наприклад, сочевицю, боби, кабачки і картоплю, оскільки вони повільно перетравлюються і не підвищують різко рівень цукру в крові. Права на ласощі у вас ніхто не забирає, але жартувати з перепадами щодо рівня цукру в крові не варто: супроводжувати їх будуть вельми неприємні симптоми і підвищений стрес для внутрішніх органів.

  Кулінари найпопулярнішої домової кухні продовжують дивувати житомирян. ФОТО

Міф: Надлишок солодкого призводить до діабету
ФАКТ: Повернемося до психологічного тиску, коли ви або вас лякають розвитком діабету через пристрасть до солодощів. Цукор не викликає діабету. Правильно сказати, що діабет – це реакція на складне співвідношення між вуглеводами і цурками, сімейною історією діабету, вагою і тим, як ви справляєтеся з усім перерахованим вище.

Міф: Наявність діабету можна відчути
ФАКТ: Багато людей роками живуть з діабетом і навіть не підозрюють про нього. Згідно з американською діабетичною асоціацією, практично кожен 3 американець хворий на діабет, не здогадується про свою хворобу. В основному, причиною цього є тлумачення наявних симптомів як ознак іншого, менш небезпечного захворювання. Підвищена частота сечовипускання, наприклад, може бути приписана інфекції сечовидільних шляхів, а незвичне почуття втоми – всього лише тривалою застудою. Усі ці симптоми потрібно зібрати воєдино. Повідомте про них лікаря і обов’язково розкажіть, якщо у вашій родині були випадки діабету.

Міфи про цукровий діабет