
На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?
До редакції сайту Zhitomir-Online звернувся Маєвський Василь Васильович, 64-річний мешканець смт Народичі та керівник ГО “Честь. Справедливість. Рівноправ’я”. Чоловік повідомив про те, що поруч з природним заповідником “Древлянський” планують розробляти гранітний кар’єр, ігноруючи екологічне законодавство.


Мешканці смт Народичі вважають, що розробка кар’єру нашкодить річці Уж, яка є основною водною артерією Народиччини, та завдасть непоправної шкоди природному заповіднику “Древлянський”.

Повідомлення про намір розробляти кар’єр було надруковано у щотижневику “Життя і слово” 17 липня 2020 року. У публікації було зазначено, що громадяни можуть подати свої скарги протягом 20 днів, до 5 серпня 2020 року.
3 серпня Василь Васильович з допомогою працівників заповідника “Древлянський” та небайдужих місцевих жителів за неповний робочий день зібрав 492 підписи людей, що виступають проти розробки кар’єру. Списки з підписами від додав до листа, який надіслав до Управління екології і природних ресурсів Житомирської обласної адміністрації.

Також чоловік зателефонував до Управління екології і природних ресурсів Житомирської обласної адміністрації, де йому повідомили, що кадастрового номеру не існує, а після того, як було розглянуто орієнтовне місцезнаходження можливого кар’єру, заявникам було повідомлено, що через те, що це практично територія заповідника «Древлянський» та чорнобильська зона, розглядати заявку не будуть і перешлють її в Міністерство екології.
“Відсутність кадастрового номера можливої ділянки свідчить, на моє переконання, про те, що це чергові заробітчани від діяльності яких постраждає річка Уж, заповідник «Древлянський», а громада і її жителі отримають вуха від оселедця…”, – зазначає Василь Васильович.
Василь Васильович також повідомив, що він не один намагається не допустити розробки гранітного кар’єру. Заради збереження екології регіону вже зроблено наступне:
– Голова Народицької селищної ради Анатолій Леончук звернувся до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА з листами, в яких наголосив про те, що відповідна територія має статус безумовного відселення через трагедію на ЧАЕС та віднесена до території заповідника “Древлянський”;
– В.о. директора заповідника “Древлянський” М.І. Шелюк звернувся до начальника Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА та наголосив про необхідність спочатку оцінити можливий вплив на екологію;
– Працівниця заповідника “Древлянський” Шевченко Світлана Володимірівна зробила все, щоб максимально оперативно зібрати підписи небайдужих громадян, також нею були підготовлені всі матеріали щодо наукових закладів;
– Співробітники Інституту географії оглянули територію та звернулись до Міністерства захисту довклілля та природних ресурсів України із зауваженнями та застереженнями;

Василь Васильович переживає, що у питанні розробки кар’єру може бути корупційна складова.
“Начальник обласного управління екології, що у підпорядкуванні Житомирської обласної державної адміністрації і його заступник повинні були спочатку вивчити місце, де планувалась розробка кар’єру. Натомість вони тишком-нишком скинули повідомлення на електронку місцевої газети, що на моє переконання свідчить про особисту зацікавленість когось з посадових осіб у розробці кар’єру. Простіше кажучи, на моє глибоке переконання, як громадянина і офіцера, там є корупційна складова, що б хто б не казав. Особисто я мав можливість спостерігати за роботою того управління в Народицькому районі, займаючись громадською роботою, і скажу, що я не довіряю тому управлінню. Вважаю, що вони напишуть все, що їм вигідно, не зважаючи на реальні обставини і законодавство. Звичайно, я маю на увазі не управління в цілому тому, що мабуть є ті, хто добросовісно виконує свої обов’язки у відповідності з чинним законодавством, а лише тих хто там затіває протизаконні ігри, як і в цьому конкретному випадку..”, – зазначив Василь Васильович, керівник громадської організації “Честь. Справедливість. Рівноправ’я”.