На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?

На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?

На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?

Сьогодні, 12:15

До редакції сайту Zhitomir-Online звернувся Маєвський Василь Васильович, 64-річний мешканець смт Народичі та керівник ГО “Честь. Справедливість. Рівноправ’я”. Чоловік повідомив про те, що поруч з природним заповідником “Древлянський” планують розробляти гранітний кар’єр, ігноруючи екологічне законодавство.

На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?
На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?

Мешканці смт Народичі вважають, що розробка кар’єру нашкодить річці Уж, яка є основною водною артерією Народиччини, та завдасть непоправної шкоди природному заповіднику “Древлянський”.

На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?

Повідомлення про намір розробляти кар’єр було надруковано у щотижневику “Життя і слово” 17 липня 2020 року. У публікації було зазначено, що громадяни можуть подати свої скарги протягом 20 днів, до 5 серпня 2020 року.

3 серпня Василь Васильович з допомогою працівників заповідника “Древлянський” та небайдужих місцевих жителів за неповний робочий день зібрав 492 підписи людей, що виступають проти розробки кар’єру. Списки з підписами від додав до листа, який надіслав до Управління екології і природних ресурсів Житомирської обласної адміністрації.

На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?
  Інтенсивність обстрілів на Донбасі зросла

Також чоловік зателефонував до Управління екології і природних ресурсів Житомирської обласної адміністрації, де йому повідомили, що кадастрового номеру не існує, а після того, як було розглянуто орієнтовне місцезнаходження можливого кар’єру, заявникам було повідомлено, що через те, що це практично територія заповідника «Древлянський» та чорнобильська зона, розглядати заявку не будуть і перешлють її в Міністерство екології.

“Відсутність кадастрового номера можливої ділянки свідчить, на моє переконання, про те, що це чергові заробітчани від діяльності яких постраждає річка Уж, заповідник «Древлянський», а громада і її жителі отримають вуха від оселедця…”, – зазначає Василь Васильович.

Василь Васильович також повідомив, що він не один намагається не допустити розробки гранітного кар’єру. Заради збереження екології регіону вже зроблено наступне:

– Голова Народицької селищної ради Анатолій Леончук звернувся до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА з листами, в яких наголосив про те, що відповідна територія має статус безумовного відселення через трагедію на ЧАЕС та віднесена до території заповідника “Древлянський”;

  Житомирянам приходять платіжки за вивіз сміття від двох фірм

– В.о. директора заповідника “Древлянський” М.І. Шелюк звернувся до начальника Управління екології та природних ресурсів Житомирської ОДА та наголосив про необхідність спочатку оцінити можливий вплив на екологію;

– Працівниця заповідника “Древлянський” Шевченко Світлана Володимірівна зробила все, щоб максимально оперативно зібрати підписи небайдужих громадян, також нею були підготовлені всі матеріали щодо наукових закладів;

– Співробітники Інституту географії оглянули територію та звернулись до Міністерства захисту довклілля та природних ресурсів України із зауваженнями та застереженнями;

На Житомирщині люди рятують природу від корупціонерів?

Василь Васильович переживає, що у питанні розробки кар’єру може бути корупційна складова.

“Начальник обласного управління екології, що у підпорядкуванні Житомирської обласної державної адміністрації і його заступник повинні були спочатку вивчити місце, де планувалась розробка кар’єру. Натомість вони тишком-нишком скинули повідомлення на електронку місцевої газети, що на моє переконання свідчить про особисту зацікавленість когось з посадових осіб у розробці кар’єру. Простіше кажучи, на моє глибоке переконання, як громадянина і офіцера, там є корупційна складова, що б хто б не казав. Особисто я мав можливість спостерігати за роботою того управління в Народицькому районі, займаючись громадською роботою, і скажу, що я не довіряю тому управлінню. Вважаю, що вони напишуть все, що їм вигідно, не зважаючи на реальні обставини і законодавство. Звичайно, я маю на увазі не управління в цілому тому, що мабуть є ті, хто добросовісно виконує свої обов’язки у відповідності з чинним законодавством, а лише тих хто там затіває протизаконні ігри, як і в цьому конкретному випадку..”, – зазначив Василь Васильович, керівник громадської організації “Честь. Справедливість. Рівноправ’я”.

  Вік осіб, які за добу померли від коронавірусу на Житомирщині та населені пункти