У перші вересневі дні поліцейські розшукали чотирьох школярів з Житомирщини, які вирішили залишити домівки

У перші вересневі дні поліцейські розшукали чотирьох школярів з Житомирщини, які вирішили залишити домівки

У перші вересневі дні поліцейські розшукали чотирьох школярів з Житомирщини, які вирішили залишити домівки

Сьогодні, 17:24

З 1 вересня навчальні заклади Житомирщини розпочали роботу. І хоча нині навчальний процес організований з певними змінами, пов’язаними із необхідністю запобігання поширенню коронавірусної інфекції, учні можуть отримувати знання у школах, ліцеях, училищах тощо.

Втім у ці дні не обійшлося без надзвичайних ситуацій, – розповіли у пресслужбі поліціі області.

У Житомирі одна з учениць місцевих шкіл не з’явилась на навчання. Педагоги, знаючи, що родина 11-річної дівчинки знаходиться у складних життєвих обставинах, навідали дитину вдома. Як з’ясувалось, школярка вже кілька днів там не з’являлась. Поліцейські розшукали її у родичів та роз’яснили опікунам обов’язок забезпечити дівчинку необхідними умовами для навчання.

Ще одна з учениць житомирського ліцею вирішила уроки замінити розвагами. Дівчина прихопила з собою гроші, виділені на поточні потреби, та поїхала до подружки в гості в один з райцентрів області. Там 16-річну юнку й розшукали інспектори ювенальної превенції.

  Житомирщина в рейтингу Мінгрегіону опустилася на одну сходинку

В Баранівському районі 13-річний підліток, посварившись з батьками, прихопив кілька сотень гривень та пішов з дому. На щастя, з ним не сталося нічого лихого, за кілька годин хлопця, який гуляв селом, повернули додому.

14-річний житомирянин примусив похвилюватися маму. Жінка, вночі повернувшись з роботи додому, не застала сина та забила на сполох. Виявилось, що хлопець забув попередити, що зі школи піде до родичів, де й залишиться на ніч.

Зрозуміло, що після тривалого відпочинку дітям складно повернутися до занять, стати зібраними та відповідальними, тим більше, що нині навчальний процес відрізняється від звичного. Для декого з дітей це стало стресом, у декого викликає протест або неприйняття, – коментує заступник начальника ГУНП області Артем Лисогор. – Тож батьки та опікуни мають докласти зусиль, щоб допомогти дітям адаптуватися, зрозуміти важливість та необхідність дотримання розпорядку дня тощо.

Відтак поліцейські закликають батьків нагадати дітям правила безпеки, зокрема і навчити необхідним навичкам для запобігання поширенню коронавірусної інфекції (використання засобів захисту та дезінфекції, дотримання встановлених правил). Також варто цікавитись інтересами дітей, знати їх друзів та де вони проводять дозвілля, домовлятися про плани на день та зв’язок з ними.