Стартувала виборча кампанія місцевих виборів 2020: що це значить

Стартувала виборча кампанія місцевих виборів 2020: що це значить

Стартувала виборча кампанія місцевих виборів 2020: що це значить

Сьогодні, 07:53

5 вересня в Україні починається виборчий процес місцевих виборів 2020. З цього моменту стартують основні заходи ЦВК із підготовки до голосування 25 жовтня. Що потрібно знати про виборчу кампанію – в матеріалі РБК-Україна.

Календарний план виборів

Відсьогодні дано офіційний старт виборчій кампанії у місцеві органи влади України. Відповідне рішення прийняла ЦВК на виконання вимог Виборчого кодексу.

Протягом наступних 50 днів до голосування будуть реалізовані головні етапи календарного плану виборів:

– подання до Центрвиборчкому копій рішень керівних органів партій про участь у виборах їх місцевих організацій – до 6 вересня;
– висування кандидатів на посади голів рад населених пунктів, кандидатів в депутати – 15-24 вересня;
– оприлюднення відомостей про реєстрацію кандидатів – до 2 жовтня;
– початок передвиборної агітації – з наступного дня після прийняття рішення про реєстрацію кандидата;
– відправка запрошень виборцям – до 15 жовтня;
– день голосування – 25 жовтня, з 08:00 до 20:00;
– оголошення результатів – 3-6 листопада.

  У Житомирі з'явилися в продажу перші ранні яблука. ФОТО

Місцеві вибори за новим Виборчим кодексом

Кожні 5 років в Україні проходить голосування за представників до місцевих органів влади – за кандидатів в депутати міських, районних, обласних рад, мерів міст, голів сільських і селищних рад.

У 2020 році правила виборчої кампанії змінилися, в зв’язку з вступом в силу нового Виборчого кодексу.

Так, для населених пунктів від 10 тис. жителів вибори до місцевих рад організуються за новою пропорційною системою з відкритими списками, без можливості самовисування кандидатів.

Обов’язкове дотримання гендерної квоти – не менше 40% представників однієї статі в списку партії.

В бюлетенях буде вказано не тільки перелік партій, але і список кандидатів від кожної політсили, за яких також можна віддати голос.

Кожен виборець 25 жовтня одержить для заповнення кілька бюлетенів: для голосування за кандидатів на посаду міського (селищного) голови; депутатів в обласні, міські, районні ради.

Варто відзначити, що в день чергових місцевих виборів також відбудеться голосування на перших виборах в утворених територіальних громадах після укрупнення районів. Згідно з постановою ВР 17 липня 2020 року № 807-9 “Про освіту і ліквідацію районів”, їх кількість скоротилася до 136.

  Коли нарешті Сухомлин проведе першу сесію нової житомирської міської влади

Змінити місце голосування можна до 10 вересня

Проголосувати на виборах 2020 можна за місцем фактичного проживання. Для зміни виборчої адреси необхідно звернутися в органи Держреєстру в термін до 10 вересня (не пізніше 5 днів з початку виборчого процесу).

Відповідну заяву можна подати онлайн в “Кабінеті виборця” на порталі “Держреєстр виборців” з використанням електронного підпису.

При заповненні форми слід вказати адресу житла, за яким виборець проживає на даний момент і яку просить визначити новою виборчою адресою.

Стартувала виборча кампанія місцевих виборів 2020: що це значить