ЧОМУ ХІНЧАНКА НАЛАШТОВАНА ПРОТИ СУХОМЛИНА?

ЧОМУ ХІНЧАНКА НАЛАШТОВАНА ПРОТИ СУХОМЛИНА?

ЧОМУ ХІНЧАНКА НАЛАШТОВАНА ПРОТИ СУХОМЛИНА?

Сьогодні, 11:12

Вересень 2020-го року ледь не щодня дарує житомирянам багато всіляких новин. В основному все у місті тепер «крутиться» навколо виборів, які відбудуться трохи більше, як за місяць. Про них нагадують рекламні борди, намети, газети і взагалі – «море» інформації про партії та кандидатів, які хочуть стати мерами та депутатами. Однак, життя продовжується і ледь не щодня у Житомирі міська влада намагається подарувати житомирянам все нові й нові аргументи про те, що вона гарна, вправна, успішна і міняти її на щось невідоме і незрозуміле – не варто.

Але погодитись із цим важко. Особливо у певних районах та куточках міста Житомира, де мешканці ледь не щодня згадують міську владу «незлим, тихим словом». Наприклад, як на Хінчанці, у мікрорайоні приватної забудови вздовж вулиці Корольова. До речі, торік вулицю Корольова капітально відремонтували, замінивши верхній шар асфальто-бетонного покриття і витративши на це більше 20-ти мільйонів гривень. Таке на Хінчанці буває не часто, але раз на двадцять років – це точно.

Тільки цього разу, тобто восени 2019-го року, влада міста Житомира забула проконтролювати якість робіт, виконаних підрядною організацією. Добре відомою у Житомирі фірмою – ПП «Автомагістраль», яка й досі активно «гарцює» на ремонтних роботах вулицями Житомира. Під час виконання робіт із ремонту шляхового «полотна» по вулиці Корольова треба було облаштувати зливну каналізацію. Інакше калюжі із дощовою водою, або під час танення снігу, перетворюють дорогу у суцільне озеро. Минула зима була напрочуд малосніжною і водяного нашестя на Хінчанці не було. Але весною достатньо було пройти двом зливам, як вулиця Корольова перетворилася в епіцентр комунальних негараздів. Тепер під час дощу тут на годину- півтори завмирає рух трамваїв, а вода під час проїзду автомобілів «тікає» у двори місцевих мешканців. Тому жителі приватних будинків вже звикли до того, що під час дощу на власних подвір’ях без резинових чобіт не обійтися.

  Херсонские СМИ отказались публиковать новости о визите Зеленского

Але й тоді, коли на вулиці спека, на Хінчанці не легше. Річ у тім, що прибирають вулицю від сміття та дорожного змету лише раз на місяць. Буває, що й ще рідше. Свідченням цього є всіляка рослинна «живність», яку ніхто по два-три місяці не чіпає і вона встигає зацвісти прямо на «стику» тротуару та дорожного покриття. Ще одна біда, яка призводить до постійних страждань для місцевих жителів – відремонтована дорога. Хтось у транспортному управлінні міської ради вирішив розмалювати вулицю Корольова на смуги, які відтепер зачіпають трамвайну колію, а трамвай на Хінчанці перетворився у таку собі «транспортну сиротину», з якою мало хто із учасників дорожного руху взагалі рахується. Головне ж на відремонтованій дорозі – швидкість. Тому автомобілі відтепер рухаються по вулиці Корольова , як правило, із вітерцем. Це вдень, коли транспорту особливо багато, а надвечір, після дев’ятої, коли трамвай їде на спочинок, Хінчанка перетворюється на автобан, де менше 60-ти кілометрів на годину ніхто не їде. І це ж не лише автівки чи мотоцикли, які виїздять позмагатися у вправі «хто швидше від «Багіри» і – до «Хімволокна». Із максимальною швидкістю пролітають ввечері та вночі і вантажні автомобілі, які мають до 25-30 тон «багажу». Що відчувають мешканці будинків, розташованих за 6-8 метрів від шляхового «полотна»? Передати важко, однак ціла купа нарікань і незручностей перетворює Хінчанку на своєрідний вузол суперечностей, який ніхто не збирається розплутувати. Це найпершою мірою стосується міської влади, адже про «швидкісний безпрєдєл» і чистоту на вулиці Корольова та на хінчанських тротуарах мала б подбати якраз вона – мерія міста Житомира. Звісно, мікрорайон вже давно, ще після загибелі найбільших житомирських промислових гігантів (льонокомбінат, завод верстатів –автоматів, мясокомбінат), ніким не опікувався і не прибирався. Комунальники ще «по старій пам’яті» звикли, що на Хінчанці прибирали представники заводу верстатів- автоматів, а тому системності у роботі тут ніколи не було. Так само, як і з прибиранням чи вивозом сміття.

  Свіжий курс валют: "чорний" ринок, готівковий ринок, міжбанк

Те, що Хінчанка – наскрізь депресивний мікрорайон, влада чудово розуміє. Адже питання про те, чому тут і досі немає водогону (не кажучи вже про каналізацію) ніколи і ніким не ставилося. Між тим, проблема із елементарним порядком, чистотою та екологічною безпекою на Хінчанці вже давно потребує першочергової уваги з боку міської влади. Адже територія навколо колишнього заводу «верстатів-автоматів» має статус дикої прерії у нетрах міської території.

Тут поля амброзії та інших «агресорів», що викликають розлад здоров’я у більшості людей. Тут всі дерева , вражені омелою і вимагають термінового видалення. Але, схоже, нікому до того немає діла. Серед місцевого люду вже давно «гуляє» думка про те, аби від’єднатися від міста і долучитися до передмістя. До того ж таки Клітчина чи Глибочиці. Тим паче, що якраз на Хінчанці, на території колишнього поля глибочицького колгоспу сьогодні будується із півсотні особняків, які оснащені лише електропостачанням. Всіляка інша «інфраструктура» тут відсутня. Воду новосели видобувають із криниць, які поступово перетворюють Хінчанку у безводний простір, а дороги, каналізація і всілякі інші міські принади, тут відсутні. І все це – у місті. Не у середньовічному «граді», коли не було ні водогону, ні електрики, а у «космічному» Житомирі. І дуже символічно, що увесь цей безлад скупчений навколо вулиці із магічною назвою геніального конструктора космічних кораблів. От цікаво, яку ПРОпозицію від мешканців Хінчанки чекає сьогодні житомирська міська влада? Можливо не голосувати за депутата Пучича, який свого часу, у період минулої виборчої кампанії 2015-го року «висів» на усіх хінчанських парканах та стовпах? А можливо дружно і одноголосно проігнорувати вибори взагалі? Як варіант – мешканці Хінчанки не будуть підтримувати і нинішнього мера Житомира Сергія Сухомлина. Ні за яких обставин. Сухомлин – це для «Епіцентру», для «Олді» чи для «аеропортів» , де влаштовуються шоу і фестивалі. Для Хінчанки варто шукати свого мера. Причому – негайно!

Сидір Ковпак

Джерело статті: Житомир-Онлайн