Батьки обурюються, а в МОН просять почекати – що буде зі шкільним харчуванням

 Батьки обурюються, а в МОН просять почекати - що буде зі шкільним харчуванням

Батьки обурюються, а в МОН просять почекати – що буде зі шкільним харчуванням

Сьогодні, 15:48

Повноцінне харчування у закладах освіти буде відновлене після закінчення карантину.

А харчові бокси для школярів – це лише вимога часу, – пише УП.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій.

Дорогі батьки, знаю, що з початком нового навчального року ви не задоволені тим, як харчуються ваші діти у шкільних їдальнях. Розумію, що тих “сніданків” для учнів початкової школи, які порційно фасуються в разову упаковку, недостатньо для повноцінного сніданку. Але в умовах пандемії організація шкільного харчування потребує інших підходів. Саме тому це вимушені дії на час, поки у країні діють карантинні обмеження“, – розповіла Мандзій.

Повноцінне харчування у закладах освіти буде відновлене після закінчення карантину. Фото alebloshka/Depositphotos
Замміністерка зауважила, що такі бокси – не заміна повноцінному харчуванню, а лише альтернатива на час карантину.

“Наголошую, що в жодному випадку це не заміна гарячого харчування! Після скасування дії карантинних обмежень школи повернуться до звичної моделі мультипрофільного харчування дітей. На жаль, COVID-19 вніс свої корективи, тому ми маємо дотримуватися встановлених обмежень та правил
“, – пояснила вона.

  Украине предлагается вариант налоговой реформы, который выгоден крупному бизнесу

Крім того, Мандзій звернулась до адміністрацій шкіл з проханням проконтролювати процес дотримання протиепідеміологічних заходів під час організації харчування в навчальних закладах.

“Прошу засновників закладів освіти, директорів шкіл спільно з Держпродспоживслужбою контролювати процес та докласти всіх зусиль, щоб харчування для учнів у школі було організоване з урахуванням усіх протиепідемічних заходів“, – додала Мандзій.

У міністерстві кажуть, що контролюють використання коштів на різних територіях. Станом на 10 серпня було освоєно вже 12,4 млн грн.

Зазначається, що частково закупили обладнання для харчоблоків Волинська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Чернівецька та Хмельницька області, а в інших регіонах ще триває процедура закупівлі.

Нагадаємо, що згідно з оновленими рекомендаціями М