У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю

У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю

У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю

Сьогодні, 14:49

У момент старту в Україні ринку землі, а це має статися 1 липня 2021 року, землю у її законних власників, тобто, у пайовиків неодмінно спробують відібрати. Безкоштовно. Це вже роблять ті, хто укладає в власниками земельних паїв договори оренди на великі та надвеликі терміни. Земля за фактом стає їх капіталом, а не тих, кому вона зараз належить по праву, і не їх спадкоємців.

У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю

Щоб відібрати землю, нічні візити бандитів в масках не потрібні. Це роблять відкрито поважні особи з начальницьким виглядом, які їздять на дорогих машинах. Їм допомагають держреєстратори і місцева влада. Права простих селян, власників земельних паїв, не захищає ніхто: поліція і прокуратура делікатно не помічають того, що відбувається.

У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю

У Коростишівському районі власників земельних паїв позбавляють можливості розпоряджатися своєю власністю

Підробка, яка позбавляє пайовика прав розпоряджатися своєю земельною ділянкою – ось вона, перед моїми очами.(Мал.1),(Мал.2).

У договорі оренди земельної ділянки, в пункті, де визначається термін оренди, кимось від руки трійка перероблена на число 15. Тобто, термін договору оренди способом простих маніпуляцій кульковою ручкою виріс в 5 разів. Це пряме порушення статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно …», де забороняються будь-які виправлення та підчищення в договорах. Але реєстратор «не помітив» виправлень і проштампував договір. При цьому другий примірник договору, який повинен знаходитися у власника земельної ділянки, таємниче зник.

  У МОЗ розповіли, кому призначені нові вакцини Pfizer

Такі історії траплялися часто-густо в Коростишівськоому районі. Можна не сумніватися, що відбуваються вони і в інших територіальних громадах у всій країні. Державний реєстратор прийняла до розгляду десятки договорів, які були оформлені з порушенням законодавства. Чому? Питання, на яке ще треба знайти відповідь.

При вивченні історії розпаювання в Коростишеві (куди входять і кілька сіл), виявляється загадкове явище: в 2013 році, коли розпаювання в Україні було практично завершено, в місцевому КСП були виділені в натурі лише 100 земельних паїв з 720-ти.Інші пайовикимали можливістьлише насолоджуватися свідомістю, що у них десь існує власна земельна ділянка. Чому? Теж питання без відповіді. Можна лише припускати, що хтось не хотів, щоб пайовики могли доторкнутися до своєївласності, тім більше, розпорядитися нею поза волею місцевого «пана».

При вивченні історії розпаювання в Коростишеві виникає ще одне питання: чому земельні паї розподілялися не в міській раді методом жеребкування, як того вимагає стаття 9 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) …» , а волею керівництва СТОВ «ПлемзаводКоростишівський»? Немає у керівництва племзаводу прав впливати на розподіл земельних ділянок. Немає прав і гальмувати процес розпаювання. Але, схоже, досі в нашій країні є люди, яким можна все.

  На Закарпатті пасажирський потяг збив вантажівку: п'ятеро травмованих. ФОТО

Керівництво СТОВ і Коростишівського району дуже ревниво ставилося до «чужих» підприємців і комерційних структур, які бажали орендувати паї у селян. «Вирішувати питання» радили в конкретних кабінетах, а не безпосередньо з власниками паїв.

Коли скандал з підробленими договорами оренди почав розгоратися, СТОВ «ПлемзаводКоростишівський» в особі директора Івана АдольфовичаДітковского договори з власниками паїв переуклав. У це важко повірити, але термін оренди в них проставлено відразу… 15 років. Тобто, власники буквально напередодні старту ринку землі в Україні власноруч позбавили себе можливості розпоряджатися своїм капіталом на найближчі 15 років (а може, і назавжди).

І ніхто не зупинив власників паїв, може навіть, навпаки, послужливо посунули ближче бланк договору і дали кулькову ручку. Особливо шкода людей, які, може, ніколи не бачили, як виглядає купа купюр в 100 тисяч гривень…

Передбачається, що на старті земельного ринку в середньому по Україні вартість гектара сільськогосподарської землі складе приблизно 40-50 тис. грн.. Однак можна не сумніватися, що ціна ділянок зі зручним місцем розташування (біля сіл навколо Коростишева якраз дуже зручне місце розташування) при нинішньому попиті на сільськогосподарські землі буде зростати дуже швидко. Це великі гроші, яких їх хочуть позбавити.

  Румунія запровадила ПЛР-тести і карантин для українців

Втім, кожен вільний чинити зі своєю власністю, все, щопобажає. Але напевно ніхто не хоче її втратити. Земельний пай – ваш капітал. Уважно вивчайте пункти договорів оренди, які вам пропонують підписати. Краще це робити разом з адвокатом. Бережіть свої екземпляри договорів. Не варто позбавляти себе і своїх дітей найнадійнішої нерухомості – землі. Не варто випускати свій капітал надовго з рук.

***
Цю статтю можна вважати передмовою до нашого дослідження про земельні оборудки влади Коростишева і близьких до неї сільгоспвиробників. Імена та прізвища будуть названі.
Далі буде…

Автор статті: Віктор Бакальчук

Джерело статті: Житомир-онлайн