Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Зеленський підписав указ щодо протидії домашньому насильству

Сьогодні, 14:45

Президент України Володимир Зеленський заявив, що домашнє насильство є однією з найбільших проблем та підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.

“В умовах пандемії COVID-19 проблемою номер два після самого вірусу стало наростання домашнього насильства. Як приклад, тільки за перші пів року поліція отримала майже вдвічі більше звернень щодо домашнього насильства, ніж у минулому півріччі”, – заявив Володимир Зеленський.

“Як сказав Президент України, за перші 6 місяців 2020 року в Україні зафіксовано понад 96 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Це удвічі більше, ніж за першу половину минулого року. Це пов’язане, в тому числі, із наслідками ось цієї ковідівської кризи, коли люди були вдома і ця проблема домашнього насильства проявилася надзвичайно сильно”, – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зеленський додав, що в Україні домашнє насильство “криміналізоване, але потрібні механізми для реалізації законів і система доступних послуг до постраждалих в регіонах України”.

  В Україні збираються зробити поблажки вакцинованим у новий карантин

“Проєкт указу спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство, він втілює базові принципи захисту прав та інтересів постраждалих осіб”, – каже Зеленський.

Президент зазначив, що людина має бути впевнена, що їй справді допоможуть, а не створять нові проблеми.

Джерело статті: life.pravda.com.ua