Керівниця департаменту соцполітики розповіла про безпритульного, який оселився на Новому бульварі в Житомирі та не хоче до притулку

Керівниця департаменту соцполітики розповіла про безпритульного, який оселився на Новому бульварі в Житомирі та не хоче до притулку

Керівниця департаменту соцполітики розповіла про безпритульного, який оселився на Новому бульварі в Житомирі та не хоче до притулку

Вчора, 09:50

Житомиряни неодноразово жаліли та публікували в соцмережі дописи з фото щодо безпритульного, який оселився та ночує на лавках на Новому бульварі. Всім він розповідає свою історію, але ніхто не знає, що йому неодноразово допомагали у мерії, і що він не хоче їхати до притулку.

Що насправді відбувається зранку, 20 вересня, у Фіейсбук описала керівниця департаменту соцполітики міської ради Вікторія Краснопір.

Оскільки громадськість міста активно цікавиться безпритульним, що обрав для життя наразі Новий бульвар, про нього навіть роліки знімають щодо бездіяльності всіх і вся, то все ж розміщу інформацію, яку виклала у відповідь на звернення до мене, що надійшло вчора майже опівночі, і тегання без кінця-краю. І правда, чому я маю спати?
Так от.

Руслан Кульчицький неодноразово був доставлений та перебував в Центрі безпритульних . Однак був нетривало, бо пив, не бажав працювати, тікав знову і знову. Йому тричі (!) Центром спільно з поліцією відновлювали загублені документи, підтверджували групу, організовували виплати. Він мав можливість митися, їсти, мати ліжко та постіль в Центрі. Навіть спільно з Центром під час його перебування там готували пакет документів в інтернат для постійного проживання, який так і лежить недоробленим у зв’язку з категоричною відмовою Руслана. Він знову і знову обирає вулицю. Насильно схопити і завезти його до Центру ми не маємо права. До речі, поліція ним теж активно займалась, розбиралась в причині втрати житла, привозила в Центр. Він обрав вулицю, центр міста, де його кормлять та поять.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

До речі, Центр безпритульних знаходиться в 1-му Іподромному провулку, 15-а. Наразі там до 50 таких Русланів, багато з яких хворі та лежачі. Взимку більше 100. Хто переймається цією темою, може списатись з Владислав Паламарчук та допомогти білизною, ліками, харчами. Одягу не потрібно, ми поставили благодійні скриньки і збираємо. Місто допомагає закладу фінансово, виділяючи кошти на роботу з безпритульними, але тими, хто хоче мати дах і сприймає порядок роботи Центру. Руслан може приїхати до Центру будь-коли, але наразі бажання немає, бо там є правила та вимоги. З такою категорією інакше, ніж тримати там сувору дисципліну по п’янкам,наркотикам, бійкам, неможливо.

Вивезти його кудись, звичайно ж, не можемо й не будемо, а сам він не сприймає тривале перебування в Центрі.
А взагалі багато в Житомирі на вулицях бездомних? А ще десяток років тому? Згадайте київський вокзал,наприклад, і взагалі Київ. Всі, кого ви можете побачити на наших вулицях, були клієнтами Центру. Просто такий спосіб життя їх по різних причинах більш влаштовує.

  Хвиля суїцидів серед підлітків: під Полтавою знайшли двох дівчаток з порізаними зап'ястями

Хто бажає допомогти Центру безпритульних (це не міський заклад, а ГО, яка сама платить комуналку, сплачує за їжу, ліки і багато інших витрат, пов’язаних з послугами для бездомних), списуйтесь з ЖОГО “Милосердя” або Владислав Паламарчук”, – зазначила Вікторія Краснопір.