СБУ на Житомирщині викрила злочинну схему з нелегального експорту деревини в Азію

СБУ на Житомирщині викрила злочинну схему з нелегального експорту деревини в Азію

СБУ на Житомирщині викрила злочинну схему з нелегального експорту деревини в Азію

Сьогодні, 14:46

СБУ на Житомирщині викрила організоване злочинне угруповання, яке займалося нелегальним експортом деревини в Азію.

Слідство встановило, що організаторами схеми є уродженець Донецької області, який живе в Коростенському районі, та іноземець, який вже декілька років живе в Україні.

“Спільники за готівку скуповували на легальних пилорамах “ліві” пиломатеріали, виготовлені із незаконно зрубаних дерев у державних і комунальних лісгоспах на півночі Житомирщини. За оформлення митних документів “відповідала” мешканка Житомира, яка займалася отриманням легальних сертифікатів на продукцію”, – повідомляють в СБУ.

СБУ додає, що товар зловмисники переправляли морським транспортом.

“Для легалізації і переведення в готівку коштів фігуранти зареєстрували в Києві на підставних осіб ряд фіктивних фірм. Керувала фінансовими операціями спільниця з Житомира”, – зазначають в СБУ.

Правоохоронці встановили, що протиправна схема діяла протягом двох місяців й принесла зловмисникам близько 4 мільйонів гривень.

Зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246, ч. 1, 4 ст. 358 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Ще одному підприємцю з Коростеня, що приймав участь у злочинній схемі, оголошено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України.

  За тиждень у Житомирській області сталося понад 30 пожеж. Населені пункти