Чому в пологових Житомирщини видають списки на придбання препаратів, що є безкоштовними?

Чому в пологових Житомирщини видають списки на придбання препаратів, що є безкоштовними?

Чому в пологових Житомирщини видають списки на придбання препаратів, що є безкоштовними?

Сьогодні, 13:44

У Житомирській області заклади охорони здоров’я отримують необхідну фінансову допомогу, аби забезпечити людей деякими препаратами. Проте, необізнаністю населення користуються деякі медики.

Про це у Фейсбук написала жителька Овруча.

“В останній час багато чула про наш пологовий. Переважно відгуки дуже добрі, що не може не радувати. А ось що цікаво – коли стоїш на обліку, то дають список необхідного на пологи. Особисті речі для породіллі та малюка це зрозуміло. А що на рахунок того переліку з яким потрібно йти в аптеку? Там близько 1000 грн виходить. Адже з 1 квітня 2020 року …(цитую з сайта НЗСУ https://nszu.gov.ua/…/z-1-kvitnya-za-pologi-platit-nszu… )…”Медична допомога при пологах – пріоритетна послуга, яка входить в програму медгарантій. Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн.

Для пацієнтки це означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. А також – жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.

В межах програми медичних гарантій безоплатними є:

  Названа категорія українців з найвищою пенсією

– медична допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);
– перебування в стандартній палаті;
– анестезія оперативних втручань за призначенням;
– моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
– інтенсивну терапію породіллі;
– стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
– метаболічний скринінг у новонароджених;
– вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.”

У нас в Овручі щось не так? Навіщо ті скажені списки з “необхідним”? Це чия забаганка? Невже молода матуся не знайде куда діти ті кошти , які витратить на те все? На скільки, взагалі, то законно?

Також на сайті НЗСУ є перелік закладів, які вже уклали договір і КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ОВРУЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ” ОВРУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ також є в цьому списку“, – зазначила жінка.

Чому в пологових Житомирщини видають списки на придбання препаратів, що є безкоштовними?