6 жовтня: свята, прикмети, іменинники

6 жовтня: свята, прикмети, іменинники

6 жовтня: свята, прикмети, іменинники

Сьогодні, 12:11

У цей день в США відзначають День Божевільного Капелюшника, а в православній традиції – Іоанна Предтечі.
У вівторок, 6 жовтня, в світі і Україні відзначають різні свята. Про те, що святкувати і кого вітати, читайте в матеріалі Корреспондент.net.

Саме 6 жовтня святкують День охорони місць проживання. Його заснували в 1979 році, на Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі.

У США прийнято святкувати аналог Дня дурня – День Божевільного Капелюшника. Вперше його відзначили в 1986 році в місті Боулдер, штат Колорадо 6 жовтня. Дату обрали через ілюстрацію Джона Теннієла, який на капелюх Божевільного Капелюшника помістив напис: “У цьому стилі 10/6”.

У православній традиції 6 жовтня відзначається зачаття Іоанна Предтечі. Згідно з Писанням, мати святого Іоанна поділилася новиною про вагітність з Дівою Марією. Незабаром після привітання Богородиці на світ з’явився Іоанн Предтеча. Таким чином, він передбачив народження Ісуса Христа. Пізніше саме Предтеча хрестив Спасителя у водах Йордану.

  ГЕНПРОКУРОР УКРАИНЫ ЗАЯВИЛА О НЕХВАТКЕ ЗАРПЛАТЫ

Також церква вшановує пам’ять святої мучениці Іраїди, котра жила в Олександрії. Вважається, що одного разу вона побачила корабель з безліччю в’язнів-християн. У цей момент Іраїда здійнялася великою любов’ю до Господа і добровільно приєдналася до в’язнів. Її першою піддали тортурам і усікли мечем.

Раніше вважалося, що саме в цей день потрібно розпочинати утеплення будинку і заготівлю дров на зиму.

Також наші предки випікали так звані “наливайки”. Для них картоплю змішували з яйцем і молоком, виливаючи отриману суміш на житній коржик.

Вважалося, що якщо 6 жовтня мало грибів і багато горіхів, то зима буде суворою.

Крики гусей, що відлітають на південь, віщували зимову погоду, а високі бур’яни – сніжну зиму.

Під заборону 6 жовтня потрапляє перераховування грошей і “своїх бід”. Це обіцяло зменшення доходу та збільшення проблем.

Іменини 6 жовтня:

День ангела 6 жовтня відзначають Артур, Роксолана, Антон, Іван і Йосип.

Джерело статті: ua.korrespondent.net