8 жовтня 2020 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

8 жовтня 2020 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

8 жовтня 2020 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 09:09

8 жовтня – 281-й день року за Григоріанським календарем, до кінця року залишається 84 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 25 вересня Юліанського календаря.

Цього дня світ відзначає Всесвітній день зору і Всесвітній день восьминога, День сонячних усмішок.

В Україні – День юриста, у США – День вареників, День гри в салки, День сендвіча «Флаффернаттер», у Таджикистані – День сільського господарства, у Вірменії – День танкіста, в Хорватії – День Незалежності, в Індії – День Військово-Повітряних сил, у Перу – День Військово-Морських сил, на Кубі – День героїчного партизана.

Пам’ятні дати 8 жовтня, річниці та події

У цей день в 1872 році в Англії з’явився перший у світі офіційний документ, який «стан сп’яніння водія карети, возу, а також парової машини на дорогах або в інших публічних місцях» визначив, як порушення громадського порядку. У 1925 році документ доповнили: «…водія будь-якого механічного транспортного засобу».

  Хворі на COVID-19 житомиряни просять «Актемру», але її у міських лікарнях немає. Чому? ВІДЕО

У 1932 році шведський професор-хімік Відмарк уперше розробив формулу для науково обґрунтованого визначення кількості алкоголю в крові. У 1936 році почалася кампанія зі впровадження її в життя. У 1939 році Комітет Палати лордів порекомендував використовувати цей аналіз виключно на добровільних засадах. У 1966 році була зроблена перша спроба провести через парламент закон, що регламентує вміст етанолу в крові: 0,8 проміле як гранично допустимий рівень і максимальну швидкість 70 миль/год. 8 жовтня 1967 року закон був ухвалений. Результат уражаючий: кількість смертей на дорогах Англії знизилася практично вдвічі. В Україні, незважаючи на посилення покарань за водіння у п’яному стані, особливо, що призвело до серйозних ДТП, кількість любителів перекинути «стопарик» і сісти за кермо не знижується.

У 1871 році 8 жовтня почалася Велика Чиказька пожежа. Вона вирувала по 10 жовтня і знищила більшу частину міста Чикаго, сотні жителів загинули. Незважаючи на те, що пожежа була однією з наймасштабніших катастроф XIX століття, місто відразу ж почало перебудовуватися, що стало поштовхом до перетворення Чикаго на одне з найбільш значущих міст США.
У 1871 році цього дня в Японії була введена сучасна система поштового зв’язку.
У 1873 році в США була відкрита перша жіноча в’язниця.
У 1896 році вперше був опублікований індекс Доу-Джонса, що став головним показником ситуації на американських біржах.

  З'явилося відео моторошного ДТП у Житомирі за участі мотоцикліста та мікроавтобуса

8 жовтня 1945 року житель штату Массачусетс Персі Спенсер запатентував мікрохвильову піч. За легендою, ідея її створення прийшла йому в голову після того, як він, постоявши у магнетрона – електронної лампи, що генерує мікрохвильове електромагнітне випромінювання – виявив, що шоколадний батончик, який лежав у його кишені, розтанув. Перші СВЧ-печі, що призначалися для армійських їдалень і великих ресторанів, були шафами висотою 175 см і вагою 340 кг. Більш компактні печі почали виготовлятися з 1955 року. Перша серійна побутова мікрохвильова піч була випущена японською фірмою Sharp у 1962 році. Спочатку попит на новий пристрій був невисокий. Наразі мікрохвильова піч стала одним із найпопулярніших побутових електроприладів.

8 жовтня 1991 року був ухвалений закон «Про громадянство України». Але на сьогодні багато його принципів є недосконалими. Нині розглядається питання його коригування.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 8 жовтня вшановує пам’ять святого Сергія, ігумена Радонезького. Інші назви свята: «Курник», «Капусник». Цього дня толокою рубали капусту для закваски, забивали на продаж курей, готувалися до весільного сезону.

  Українські веслувальниці завоювали чотири медалі на Суперкубку після Олімпіади

Що сьогодні не можна робити

Найкраще провести день у пості та голодуванні, а також піти в храм. Не проявляйте гординю й зарозумілість – будете покарані за це.

Прикмети на 8 жовтня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– випав перший сніг – зими не буде ще більш як місяць;
– випав сухий сніг – літо буде хорошим;
– ясно та тепло – погода буде хорошою ще три тижні.

8 жовтня іменини

Іменини у Германа, Євгена, Максима, Миколи, Павла, Прохора, Романа, Сергія, Бригіди, Пелагеї та Людвіка.