Вчені спрогнозували катастрофічне поширення COVID-19 в Україні

Вчені спрогнозували катастрофічне поширення COVID-19 в Україні

Вчені спрогнозували катастрофічне поширення COVID-19 в Україні

Сьогодні, 14:12

Епідеміологічна ситуація в Україні найближчим часом стане надважкою для медичної системи, а добовий приріст кількості хворих на коронавірус вже через кілька днів може досягти 7 800. Такі розрахунки наводять вчені Світового центру даних Геоінформатика і сталий розвиток КПІ імені Ігоря Сікорського.

Ці дані вчені отримали, використовуючи метод подібності в математичному моделюванні, рекурентній нейронній мережі з довгою короткостроковою пам’яттю типу LSTM і нейронній мережі Back Propagation (BPNN).

Так, вчені прогнозують, що протягом найближчих 10 днів кількість летальних випадків від вірусу зросте з 71 до 104 смертей на добу, а кількість нових хворих, які потребуватимуть госпіталізації, – більш ніж на 40%. З огляду на те, що завантаженість ліжок в УЗ першої хвилі за останні 5 днів становить, в середньому, близько 60% по країні, – це означає стовідсоткове заповнення.

Кількість видужалих буде значно нижчою, ніж кількість хворих, і складе, за короткостроковим прогнозом вчених КПІ, 21 жовтня 2020 року – 2 266 осіб.

  ФК "Полісся" представив нову форму на сезон 2020/21. ФОТО

За результатами прогнозного моделювання команди проекту ФОРСАЙТ COVID-19, зростання кількості хворих в Україні залишиться експоненціальним. Показник летальності в Україні зросте з 2,01 до 2,65%.

Відзначається, що епідемічна ситуація в розрізі регіонів України стрімко погіршується як за кількістю нових хворих, так і щодо географії поширення. Ситуація може стати надважкою для медичної системи країни.

Джерело статті: ua.korrespondent.net