В Одесі вчителька накричала на дівчинку за українську мову, її вже звільнено. ВІДЕО

В Одесі вчителька накричала на дівчинку за українську мову, її вже звільнено. ВІДЕО

В Одесі вчителька накричала на дівчинку за українську мову, її вже звільнено. ВІДЕО

Сьогодні, 17:39

В Одесі вчителька накричала на українськомовну школярку на уроці, бо подумала, що дівчинка вивищує себе над іншими, бо розмовляє українською.

Трапилося це в гімназії № 4. Аудіо інциденту опублікували у групі Батьки SOS.

Ось як звучала розмова:

– Девочка, которая со мной на украинском говорила. На какий мови ты общаешься?
– Я на українській.
– (Нерозбірливо) … тоже на українській?
– Так!
– А ну-ка встань! Поднялась! Поднялась, говорю! “Да!”. Как ты отвечаешь мне? Ты посмотри на неё! Почему ты мне так сказала: “Да!”?.
– Нуу… да.
– Шо “ну”! Постой, успокойся… Встань, пожалуйста, постой немножко и подумай. Так нельзя отвечать…. Не хорошо так. Ребята, я чуствую, что вообще треба на українскій мові казати. Бо в нас, бачте, бачте, шо робиться? Вона на українській мові, так вона, получаєтсья, зверху, а ми знизу! А вона више нас, понімаєте?

  У Чорнобиль пустили потяг, щоб перевозити відпрацьоване ядерне паливо

Потім вчителька обурилася, що школярка прийшла непідготовлена до уроку, а “прикривається мовою”.

“Пришла без ничего, альбом не принесла, листовки не принесла, а права качает она! Она мовой будет прикрываться здесь мне! Причем здесь мова, надо мозги иметь! Где твои роботы? Покажи мне!”, – сказала вчителька.

Пізніше жінка перепросила, сказавши, що неправильно зрозуміла дитину:

“Всё, успокойся. Но так нельзя говорить. Так получается, дети, что она выше нас. Давайте на украинском все тогда общаться… Я ей не запрещаю на украинском, пожалуйста. Но не надо так делать, что это выше, чем мы. І ми знаєм українську мову! Все, не плач, помиримось з тобою. Я может не так поняла её слова. Дети, я поняла так, что она хочет, пришла без ничего, так оно и есть”.

У департаменті освіти Одеської міськради заявили, що вчительку вже звільнили.

“Поведінка вчителя , на мою думку, беззаперечно несумісна з діяльністю у закладі освіти. Директором прийняте рішення про звільнення за ст. 41, п.3 “вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи. Наразі очікується видання відповідного наказу. Із зверненням до компетентних органів. Приношу свої вибачення від усіх освітян батькам і дитині. А нам, вчителям, хочу побажати не закривати серце від почуттів вихованців .Такий тон, тиск і зміст сказаного назавжди позбавляють дитячої довіри і любові”, – написала директорка департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневич у Facebook.

Джерело статті: life.pravda.com.ua