Зеленський та президент Польщі зробили спільну заяву

Зеленський та президент Польщі зробили спільну заяву

Зеленський та президент Польщі зробили спільну заяву

Сьогодні, 15:37

Президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали спільну заяву, в якій говориться про різні аспекти двосторонніх відносин і наголошено на необхідності подальшої співпраці в торговельній, інфраструктурній та транспортній сферах. Текст заяви в понеділок, 12 жовтня, оприлюднила прес-служба Офісу президента.

Також президенти засудили акти наруги над українськими пам’ятками культури та місцями пам’яті в Польщі і польськими пам’ятками культури та місцями пам’яті в Україні, а також закликали відповідні органи влади здійснювати належну опіку над ними.

“Засуджуємо злочини проти людяності, зокрема вчинені на ґрунті ненависті, і вважаємо, що вони не можуть бути жодним чином виправдані. Визнаємо важливість гідного вшанування пам’яті невинних жертв конфліктів і політичних репресій ХХ століття. Наголошуємо на необхідності забезпечення можливості пошуку і ексгумації цих жертв в Україні і Польщі, щоб віддати належне їхній пам’яті і їхнім ще живим родичам і нащадкам в дусі поваги до історичної правди”, – йдеться в заяві.

  АНЕКДОТ ДНЯ! Здох від щастя...

Також сторони домовилися, що уряди обох країн підпишуть угоду щодо функціонування шкіл нацменшин.

Україна висловила подяку Республіці Польща за практичну підтримку євроатлантичних прагнень, перш за все в процесі реформування національного сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. Обидві сторони підкреслили важливість надання Північноатлантичним альянсом Україні статусу партнера з розширеними можливостями.

Польща підтвердила свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Підкреслюємо повагу України і Республіки Польща міжнародного права і основних принципів міжнародних відносин, одночасно закликаючи до припинення незаконної окупації Автономної Республіки Крим та агресії, яка триває на Донбасі. Республіка Польща висловлює зацікавленість щодо взаємодії з Україною в рамках міжнародної платформи із деокупації Автономної Республіки Крим” , – йдеться в документі.

Сторони наголосили на необхідності подальшої співпраці в енергетичній сфері і важливості підвищення надійності та диверсифікації поставок енергоносіїв, а також забезпечення прозорості енергетичного сектору.

“Наголошуємо на необхідності співпраці з метою посилення ролі нашого регіону як важливого транспортно-транзитного, інфраструктурного та інноваційно-інвестиційного центру для Європейського континенту”, – заявили президенти двох країн.

  Ни одно из своих предвыборных обещаний Зеленский не выполнил

Також глави держав відзначили необхідність продовження роботи Консультаційного комітету Президентів України і Республіки Польща, наступне засідання якого в повному складі відбудеться у Варшаві.

Нагадаємо, Дуда прибув в Україну напередодні і відвідав Польський військовий цвинтар у Биківні для вшанування 80-ї річниці Катинської трагедії.

Джерело статті: ua.korrespondent.net