Зеленський та президент Польщі зробили спільну заяву

Зеленський та президент Польщі зробили спільну заяву

Зеленський та президент Польщі зробили спільну заяву

Сьогодні, 15:37

Президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали спільну заяву, в якій говориться про різні аспекти двосторонніх відносин і наголошено на необхідності подальшої співпраці в торговельній, інфраструктурній та транспортній сферах. Текст заяви в понеділок, 12 жовтня, оприлюднила прес-служба Офісу президента.

Також президенти засудили акти наруги над українськими пам’ятками культури та місцями пам’яті в Польщі і польськими пам’ятками культури та місцями пам’яті в Україні, а також закликали відповідні органи влади здійснювати належну опіку над ними.

“Засуджуємо злочини проти людяності, зокрема вчинені на ґрунті ненависті, і вважаємо, що вони не можуть бути жодним чином виправдані. Визнаємо важливість гідного вшанування пам’яті невинних жертв конфліктів і політичних репресій ХХ століття. Наголошуємо на необхідності забезпечення можливості пошуку і ексгумації цих жертв в Україні і Польщі, щоб віддати належне їхній пам’яті і їхнім ще живим родичам і нащадкам в дусі поваги до історичної правди”, – йдеться в заяві.

  Із початку року на державних шляхах Житомирської області ліквідовано 177 тисяч кв. м аварійної ямковості. ФОТО

Також сторони домовилися, що уряди обох країн підпишуть угоду щодо функціонування шкіл нацменшин.

Україна висловила подяку Республіці Польща за практичну підтримку євроатлантичних прагнень, перш за все в процесі реформування національного сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів НАТО. Обидві сторони підкреслили важливість надання Північноатлантичним альянсом Україні статусу партнера з розширеними можливостями.

Польща підтвердила свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

“Підкреслюємо повагу України і Республіки Польща міжнародного права і основних принципів міжнародних відносин, одночасно закликаючи до припинення незаконної окупації Автономної Республіки Крим та агресії, яка триває на Донбасі. Республіка Польща висловлює зацікавленість щодо взаємодії з Україною в рамках міжнародної платформи із деокупації Автономної Республіки Крим” , – йдеться в документі.

Сторони наголосили на необхідності подальшої співпраці в енергетичній сфері і важливості підвищення надійності та диверсифікації поставок енергоносіїв, а також забезпечення прозорості енергетичного сектору.

“Наголошуємо на необхідності співпраці з метою посилення ролі нашого регіону як важливого транспортно-транзитного, інфраструктурного та інноваційно-інвестиційного центру для Європейського континенту”, – заявили президенти двох країн.

  Степанов назвав дату впровадження COVID-сертифікатів в Україні

Також глави держав відзначили необхідність продовження роботи Консультаційного комітету Президентів України і Республіки Польща, наступне засідання якого в повному складі відбудеться у Варшаві.

Нагадаємо, Дуда прибув в Україну напередодні і відвідав Польський військовий цвинтар у Биківні для вшанування 80-ї річниці Катинської трагедії.

Джерело статті: ua.korrespondent.net