Україна не може виробляти власну вакцину від COVID-19 – НАНУ

Україна не може виробляти власну вакцину від COVID-19 - НАНУ

Україна не може виробляти власну вакцину від COVID-19 – НАНУ

Сьогодні, 17:41

Українські вчені можуть створити вакцину від коронавірусу, але виробляти її країна не зможе. Про це заявив академік Національної академії наук Сергій Комісаренко.

“Ми можемо створити вакцину, як, наприклад, кухар на кухні готує торт. Але потім цей торт потрібно зробити в кількості 80 млн таких же зразків при дотриманні всіх умов контролю якості. Так і вакцина. Чи готова наша фармацевтична промисловість випустити вакцину? У мене великі сумніви”, – сказав він.

Академік зазначив, що в Україні немає геномного центру, немає права працювати з вірусами, немає референс-лабораторій третього рівня біобезпеки, немає біотехнологічного центру, який би займався масштабуванням виробленого в лабораторії для масового виробництва. “Ми можемо тільки створити, а не випускати”, – сказав він.

Як негативний приклад Комісаренко привів розробку вітчизняних тестів.

“Сумний приклад того, як в Інституті молекулярної біології НАНУ розробили тест-діагностику, який був навіть введений в дію указом президента від 13 березня. Але так нічого і не було профінансовано, в результаті цей тест так і не був впроваджений. Ми можемо створити вакцину , ми зараз над нею працюємо, але чи буде вона впроваджена – це зовсім інше питання”, – сказав Комісаренко.

Джерело статті: ua.korrespondent.net
  На Житомирщині найвищі в Україні тарифи на газ